Sukcesy tuchowskich sportowców

Napisała

Sukcesy tuchowskich judoków, szachistów, kolarzy i piłkarzy.

Sukcesy judoków

Tuchowscy judocy uczestniczyli w Międzynarodowych Mistrzostwach Judo w Jaśle. Wystartowało w nich 597 zawodników z 60 klubów i z 13 państw. Wychowankowie trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta wywalczyli 9 medali. Złoty medal zdobyła Natasza Potok w kategorii do 28 kg. Srebrne medale: Zuzanna Gawron (28 kg), Tomasz Dziga (33 kg), Karina Damian (63 kg). Brązowe: Nina Potok (28 kg), Jan Dziga (39 kg), Nicoletta Zduń (48 kg), Kamil Sterkowicz (+51 kg), Hubert Starzyk (73 kg).

Brąz dla tuchowskich szachistów

W Grabnie rozegrano 59 edycję turnieju szachowego „Złotej wieży” Ludowych Zespołów Sportowych. Klub szachowy MOSiR Tuchów odniósł kolejny sukces sportowy. Drużyna w składzie: Łucja Gawron, Roman Kawa, Czesław Markiewicz, Jan Kisiel, Artur Kępowicz zdobyła brązowe medale i puchar dający awans do finału wojewódzkiego w Krakowie. Rok temu tuchowska ekipa zdobyła tam czwarte miejsce. Zawody wygrała KANA Tarnów.

Marek Srebro, dyrektor MOSIR-u w Tuchowie sponsorował udział drużyny w turnieju.

Sukcesy kolarzy

Kolarze UKS Four Bike uczestniczyli w XXV Przełajowym Wyścigu o Puchar Burmistrza Gminy Kęty, który był jednocześnie Mistrzostwami Małopolski w Kolarstwie Przełajowym. W kategorii orlik Wiktor Hudyka zajął 2 miejsce i zdobył tytuł Wicemistrza Małopolski w Kolarstwie Przełajowym. W kategorii juniorka młodsza Gabriela Hudyka zajęła 3 miejsce i zdobyła tytuł 2 Wicemistrza w Kolarstwie Przełajowym. W kategorii junior Albert Hudyka zajął 4 miejsce.

Kilkanaście dni temu w miejscowości Stronie w Małopolsce odbył się XVIII Ogólnopolski Kolarski Wyścig Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Stryszów. Uczestniczyli w nim zawodnicy Four Bike. W kategorii Orlik 2 miejsce zdobył Wiktor Hudyka, w kategorii Junior 1 miejsce wywalczył Albert Hudyka, a na 4 miejscu uplasował się w kategorii młodzik Dawid Hudyka.

Turniej tańca

Pod koniec lutego w hali MOSiR w Tuchowie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Tuchowa. Wstawiła się rekordowa liczba 197 par tanecznych oraz blisko 100 tancerzy.

Turniej piłkarski

Pod koniec lutego w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie rozegrano halowy turniej piłki nożnej o puchar dyrektora Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Burmistrza Gminy Tuchów z okazji Świata Służby Więziennej. Kolejne miejsca zajęli: Zakład Karny Tarnów, MOSiR Tuchów, Urząd Miejski Tuchów, Ochotnicza Straż Pożarna.

Królem strzelców (7 bramek) został: Sławomir Stec, MOSiR Tuchów. Najlepszym zawodnikiem został: Andrzej Waza, Zakład Karny Tarnów. Najlepszy bramkarzem: Józef Wzorek, MOSiR Tuchów. Najstarszym zawodnikiem był: Bogdan Płachno, MOSiR Tuchów. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów był emerytowany funkcjonariusz ZK w Tarnowie Zygmunt Gut.