środa, 30 listopad 2016 18:57

Trudne warunki pogodowe

Napisała

Dynamiczny niż wtórny przyniesie silny wiatr, a nawet burze. 

Pogoda nad Europą Środkową w ciągu ostatnich kilku dni stała się bardziej dynamiczna. Wszystko za sprawą układów niżowych, które znajdują się nad Morzem Norweskim i Półwyspem Skandynawskim. Czasem zdarza się, że na południowych obrzeżach wypełniającego się układu niżowego pojawi się silne zafalowanie i dochodzi do rozwoju niżu wtórnego. Taką sytuację będzie można zaobserwować nad rejonem Polski już w najbliższy czwartek.

Opady śniegu

W środę w godzinach 17:35 - 22.35 wystąpią silne opady śniegu. Powierzchnię ziemi może pokryć ponad 15 cm. Na drogach będą trudne warunki.

Silny wiatr

Wydano 1 STOPIEŃ ZAGROŻENIA dla północno-zachodniej, zachodniej, środkowej i południowej części Polski głównie z powodu ryzyka wystąpienia silnych porywów wiatru pochodzenia konwekcyjnego.

W czwartek popołudniu będzie wzrastał wiatr. Najsilniej powieje w piątek rano i przed południem - porywy osiągną nawet 100 km/h, co może być dość niebezpieczne. Strażacy prawdopodobnie będą mieli nieprzespaną noc i pracowity początek weekendu.

W czwartek rano wystąpią opady śniegu, a następnie w ciągu dnia śnieg będzie przechodził w deszcz. W piątek znów posypie śniegiem. Na drogach będzie bardzo ślisko, zwłaszcza, gdy deszcz przy gruncie spotka temperatura ujemna.

Wszystkie te zjawiska wystąpią za sprawą głębokich zmian pogodowych, o czym w szczegółach informuje portal lowcyburz.pl.

Czytany 2242 razy
Odsłon artykułów:
13616092

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…