wtorek, 03 luty 2015 01:00

Dreszczowiec bez happy endu

Napisane przez Michał Niemiec

Pieć setów potrzebnych było do rozstrzygnięcia meczu pomiędzy MKS Ryglice a SKS Słopnice. Po ponad dwóch godzinach walki, lepsi okazali się przyjezdni, wygrywając 3:2. Każdy, kto wybrał się w niedziele do hali w Ryglicach, nie mógł żałować.

Oba zespoły stworzyły bardzo dobre spotkanie, które obfitowało w widowiskowe akcje i prawdziwą męską siatkówkę.

Od początku pierwszego seta obie drużyny  toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt.  W końcówce więcej zdecydowania w poczynaniach zachowali przyjezdni, zdobywając przy stanie 20:20 trzy punkty z rzędu, co pozwoliło im kontrolować seta i wygrać do 21. Druga partia przyniosła podobny przebieg meczu. Po zaciętej walce o jej losach zdecydowała gra na przewagi, w której lepsi okazali się rygliczanie, triumfując do 26:24.

Lepiej w kolejną odsłonę meczu weszli podopieczni trenera Stańczyka. Poprawa gry w obronie oraz na kontrze, zaowocowała uzyskaniem przewagi, dzięki czemu w środkowej części seta, na tablicy świetlnej widniał wynik 14:9. Goście za sprawą mocnych serwisów zdołali dwukrotnie zmniejszyć stratę do jednego punktu, jednak rygliczanie nie dali wyrwać sobie zwycięstwa, wygrywając 25:23 i obejmując prowadzenie w całym meczu 2:1.

Do połowy czwartego seta na parkiecie dominowali gospodarze, osiągając sześcio punktową przewagę. Kto myślał, że losy meczu są już przesądzone, był w błędzie, ponieważ przyjezdni zdołali odrobić stratę, by od stanu 16:16, toczyć ponownie zaciętą rywalizację. W kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowali goście, zdobywając 2 punkty z rzędu przy stanie 23:23.O losach meczu decydował więc set piąty. MKS prowadził przy zmianie stron 8:5, jednak i tym razem dał się dogonić przeciwnikowi na 10:10, a końcówce wyszarpać zwycięstwo do 13.

Na pocieszenie MKS dopisują do swojego konta 1 punkt i łącznie z dorobkiem 24 zajmuje miejsce trzecie. W trzech ostatnich kolejkach rygliczanie zmierzą się z: GSKS Laskowa (wyjazd), Dunajcem Nowy Sącz (wyjazd) oraz Dalinem Myślenice (dom).

MKS Ryglice- SKS Słopnice 2:3 (21:25, 26:24, 25:23, 23:25, 13:15)
MKS Ryglice: Wiśniowski Michał, Nalepka Kamil, Nalepka Jakub, Sebastian Janiec, Burnat Piotr, Gawron Paweł, Zegar Grzegorz, Filar Tobiasz. Trener Stańczyk Konrad.

Wyniki pozostałych spotkań XI kolejki:
Dunajec Nowy Sącz – Sokół Tuchów 3:0 (25:20, 25:20, 25:22)
Dalin Myślenice – Orzeł Ciężkowice 3:0 walkower
Aktywni Łopuszna – GSKS Laskowa 1:3 (29:27, 15:25, 16:25, 18:25)