czwartek, 18 listopad 2021 17:27

„Ławka dla Seby” otwarta podczas Petrycjady

Napisała

Petrycjada - uroczystość z okazji jubileuszu 30-lecia nadania imienia Sebastiana Petrycego Liceum Ogólnokształcącemu w Pilźnie - odbyła się 17 listopada br. na hali sportowej szkoły. Spotkanie w całości poświęcone było przybliżeniu sylwetki Sebastiana Petrycego - lekarza, pisarza medycznego, filozofa i tłumacza pochodzącego z Pilzna.

Jednym z punktów programu był wykład Zdzisława Gajdy, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, wieloletniego kierownika Katedry Historii Medycyny Collegium Medicum i honorowego kustosza zbiorów Muzeum Wydziału Lekarskiego UJ.

Młodzież uczestnicząca w Petrycjadzie wzięła udział w internetowym quize z wiedzy o patronie szkoły. Nagrody zwycięzcom wręczył Piotr Chęciek starosta dębicki.

Po raz pierwszy w historii szkoły przyznany został Medal im. Sebastiana Petrycego: wyróżnienie otrzymała pani Zofia Mossoń, Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej.

Kulminacyjnym punktem programu było otwarcie „Ławki dla Seby”, która powstała dzięki inicjatywie uczennic z LO w Pilźnie, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Podziękowania za wsparcie tej inicjatywy otrzymał m.in. Michał Maziarka Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego.

Inf.: Starostwo Powiatu Dębickiego

Czytaj także: Ławka dla Seby

Czytany 142 razy
Odsłon artykułów:
16019542

Odwiedza nas 316 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…