piątek, 10 wrzesień 2021 16:15

Józef Gawron nowym wicemarszałkiem małopolskim

Napisała

Podczas XLIV sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego radni wybrali nowego członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Został nim Józef Gawron, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

W związku z odwołaniem wicemarszałka Tomasza Urynowicza konieczne było powołanie nowego Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Radni zdecydowali o powołaniu na stanowisko wicemarszałka województwa małopolskiego Józefa Gawrona.

Partia Jarosława Gowina – Porozumienie opuściło koalicję Zjednoczonej Prawicy, a Pan Tomasz Urynowicz złożył rezygnację z członka naszego klubu. Co za tym idzie utracił poparcie naszego klubu. To rzecz oczywista, że spowodowało to jedno działanie – złożenie wniosku o odwołanie Pana Tomasza Urynowicza z funkcji wicemarszałka województwa małopolskiego

- mówił marszałek Witold Kozłowski.

Z wicemarszałkiem Tomaszem Urynowiczem współpracowaliśmy przez blisko 3 lata. Wiele rzeczy udało nam się z powodzeniem zrealizować. Pragnę serdecznie podziękować za ten okres współpracy

- dodał marszałek Witold Kozłowski.

W głosowaniu tajnym nad tym punktem porządku obrad wzięło udział 35 radnych. Głosów ważnych oddano 34, a głosów nieważnych oddano 1. Za powołaniem Józefa Gawrona było 25 radnych, przeciw było 9 radnych. 

Dziękuję za pozytywny werdykt. Proszę, aby ta życzliwość, którą mnie dzisiaj Państwo obdarzyliście towarzyszyła do końca kadencji

- powiedział nowy wicemarszałek Józef Gawron.

Gratuluję Panu Marszałkowi i liczę na owocną współpracę. Ufam głęboko, że zdobyte dotychczas doświadczenie i wiedza ubogaci prace zarządu na rzecz Małopolski i Małopolan

- podkreślił marszałek Witold Kozłowski. 

Józef Gawron jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, magistrem inżynierem mechanikiem o specjalności "Technologia maszyn". Ukończył również studia podyplomowe informatyczne, studia podyplomowe ekonomiczne o specjalności "Przedsiębiorczość" oraz studia podyplomowe "Menadżer Ochrony Zdrowia". 

Na drodze swojej kariery zawodowej był nauczycielem informatyki w Zespole Szkół Podstawowych w Proszowicach, Komendantem Wojewódzkim Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie, Zastępcą Dyrektora ds. Administracji i Logistyki Szpitala Powiatowego w Brzesku. Prowadził samodzielną działalność gospodarczą - Zakład usług informatycznych INF-NET - jako partner autoryzowany firmy Comarch w Krakowie. 

W latach 2015-2018 zajmował stanowisko Wicewojewody Małopolskiego. W tym czasie realizował zadania związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Ostatnie lata pracował na stanowiskach menadżerskich w Tauron Polska Energia S. A. oraz w Kopalni Wapienia "Czatkowice". 

Józef Gawron jest doświadczonym samorządowcem. Obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego z okręgu tarnowskiego, natomiast w latach 2006-2015 był nieprzerwanie przez trzy kadencje radnym powiatu proszowickiego. Angażował się społecznie w kilka rad społecznych szpitali, od trzech kadencji jest członkiem Rady Programowej TVP S. A. Oddział w Krakowie. Jest współzałożycielem lokalnego stowarzyszenia "Gniazdo - Ziemia proszowicka". 

Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi. 

Inf.: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie

Obecnie w skład zarządu województwa małopolskiego wchodzą:

Marszałek: Witold Kozłowski

Wicemarszałkowie: Łukasz Smółka, Józef Gawron

Członkowie: Marta Malec-Lech, Iwona Gibas

Czytany 141 razy
Odsłon artykułów:
15422319

Odwiedza nas 458 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…