piątek, 03 wrzesień 2021 14:05

Bezpieczne wakacje w regionie tarnowskim

Napisała

Tarnowska Policja w okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku prowadziła na terenie garnizonu tarnowskiego działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2021”. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym na terenie garnizonu tarnowskiego, przy czym bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży stanowiło priorytet działań.

Jednym z zadań Policji ruchu drogowego w tym czasie, była kontrola prawidłowości przewozu dzieci i młodzieży na letni wypoczynek. Szczególnym nadzorem zostały objęte zorganizowane formy przewozu. Podobnie jak w latach ubiegłych za pośrednictwem mediów przekazano informacje o możliwości skontrolowania autobusu turystycznego przed wyjazdem w trasę. Podczas takiej kontroli sprawdzany był stan trzeźwości kierującego, dokumenty uprawniające do wykonywania przewozu osób, stan techniczny pojazdu i jego obowiązkowe wyposażenie. Ponadto autokary kontrolowane były również podczas podróży. W sumie sprawdzono 21 autobusów.

W trosce o bezpieczeństwo, policjanci w czasie wakacji dużą uwagę kierowali na indywidualne przejazdy. Kontrole dotyczyły wykroczeń popełnianych przez kierujących, zwłaszcza: przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania czy też prawidłowości przewozu dzieci. W ramach dbania o bezpieczeństwo pieszych użytkowników dróg szczególnym nadzorem obejmowane były rejony przejść dla pieszych, na których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas tegorocznych wakacji, tj. od 25.06 do 31.08.2021 roku, tarnowscy policjanci skontrolowali ogółem 6915 pojazdów. Zatrzymano 253 praw jazdy i 443 dowodów rejestracyjnych. Do zadań funkcjonariuszy należało też eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.  W tym czasie ujawniono 139 przypadków kierowania pojazdem przez osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości.

Działania kontrolne uzupełniane były aktywną działalnością informacyjno – edukacyjną, polegającą na ścisłym współdziałaniu ze środkami masowego przekazu i spotkaniami profilaktycznymi z mieszkańcami, turystami, na piknikach rodzinnych, festynach, czy na innych imprezach.

Inf.: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Czytany 88 razy
Odsłon artykułów:
15491484

Odwiedza nas 223 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…