piątek, 27 sierpień 2021 11:34

Zmarł ks. Andrzej Lachowicz

Napisała

W czwartek 26 sierpnia zmarł śp. ks. Andrzej Lachowicz, pochodzący z Bistuszowej emerytowany proboszcz parafii Łękawica.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Ryglicach w sobotę 28 sierpnia o godz. 10.00, a następnie ciało śp. Księdza Andrzeja zostanie złożone na cmentarzu w Ryglicach.

Ks. Andrzej Lachowicz urodził się 20 września 1942 roku w Bistuszowej, jako syn Jana i Weroniki z domu Albin. Pochodził z parafii Ryglice. Egzamin dojrzałości złożył w Tuchowie w 1960 roku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 29 maja 1966 roku, w Tarnowie.

Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Radgoszcz (od 18 czerwca 1966 roku), Nowy Sącz – św. Małgorzaty (od 23 lipca 1968 roku), Nowy Sącz – św. Kazimierza (od 30 czerwca 1971 roku), Łącko (od 24 czerwca 1976 roku), Łączki Kucharskie (od 18 czerwca 1979 roku), Radgoszcz (od 29 maja 1982 roku) i Łękawica (od 22 października 1984 roku). W dniu 25 lipca 1986 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa w Łękawicy. Urząd proboszcza parafii Łękawica sprawował do 16 lutego 2002 roku, a następnie zamieszkał w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

W dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską otrzymał w dniu 15 grudnia 1986 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium  Canonicale, a w dniu 25 marca 1991 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Inf.: Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie / Diecezja Tarnowska

Czytany 343 razy
Odsłon artykułów:
15491464

Odwiedza nas 344 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…