IV liga siatkówki. Porażki drużyn MKS Ryglice

Po pięciosetowym meczu siatkarze MKS Ryglice ulegli drużynie GSKS Laskowa i tym samym zaznali smaku pierwszej porażki w sezonie. Zgodnie z przewidywaniami sam mecz, który trwał blisko 2 godziny, dostarczył sporej dawki emocji.

Premierowa partia była grana zdecydowanie po dyktando gości i padła ich łupem do 15. Podopieczni trenera Stańczyka podrażnieni takim przebiegiem meczu, zdołali poprawić przyjęcie oraz atak, dzięki czemu wygrali dwa kolejne sety, odpowiednio do 19 i 23. W secie czwartym obie drużyny grały zrywami, przeplatając dobre zagrania z gorszymi. Mniej błędów w końcówce popełnili zawodnicy GSKS-u, triumfując do 18.

O losach spotkania decydował set piąty. Wyrównana walka trwał w nim do stanu 11:11. Wtedy kolejne trzy punkty zdobyli przyjezdni. Ambitnie grający gospodarze obronili jednak 3 piłki meczowe, doprowadzając do stanu 14:14. Niestety kolejne akcje, znów należały do gości, którzy wygrali do 14 i całe spotkanie 3:2.

Rygliczanie po porażce dopisali do swojego konta jeden punkt i łącznie z dorobkiem 13 zajmują miejsce trzecie.

Szansą na następne punkty będzie mecz VI kolejki, w którym MKS zmierzy się z Dunajcem Nowy Sącz. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż ekipa z sądeczyzny jest aktualnym liderem rozgrywek. Mecz zostanie rozegrany  na ryglickim parkiecie w sobotę 13 grudnia. Godzinę spotkania podamy wkrótce.

MKS Ryglice ? GSKS Laskowa 2:3 (15:25, 25:19, 25:23, 18:25, 14:16)
MKS Ryglice: Wiśniowski Michał, Nalepka Kamil, Nalepka Jakub, Sebastian Janiec, Burnat Piotr, Jachym Piotr, Jachym Grzegorz, Gawron Paweł, Pikus Sebastian, Zegar Grzegorz, Filar Tobiasz. Trener Stańczyk Konrad.

Pozostałe wyniki V kolejki oraz tabela:
DUNAJEC Nowy Sącz ? SKS Słopnice 3:0 (28:26, 25:15, 25:20)
DALIN Myślenice ? SOKÓŁ Tuchów 3:0 (25:11, 25:12, 25:19)
AKTYWNI Łopuszna ? ORZEŁ Ciężkowice 2:3 (15:25, 25:22, 20:25, 25:20, 7:15)