Tuchowianie pojadą na mistrzostwa Polski

W Bydlinie rozegrano XIV Igrzyska Małopolskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Duży sukces odnieśli zawodnicy z terenu gminy Tuchów.
 
W Bydlinie (gm. Klucze) ro­ze­gra­no tur­nie­je w grach ze­spo­ło­wych: siat­ków­ce, ko­szy­ków­ce, pił­ce noż­nej i siat­ków­ce pla­żo­wej oraz wie­lo­bój sa­mo­rzą­dow­ców i wy­ci­ska­nie cię­żar­ka. Sportowcy zrzeszeni w LKS rywalizują najpierw w poszczególnych strefach, a najlepsi zawodnicy uczestniczą w finale wojewódzkim. Z kolei zwycięzcy tych rozgrywek pojadą na finały mistrzostw Polski LZS do Ełku. (Źródło: lzs.pl)
 
W Igrzyskach powiat tarnowski reprezentanci zawodnicy gminy Tuchów, którzy wywalczyli pierwsze miejsce w czwórboju sportowym. Składał się on z czterech konkurencji: rzutu lotką do tarczy, gry w kręgle, strzału do bramki z 11 metrów (bramka 1x1m) oraz rzutu podkową do celu. Drużynę gminy Tuchów tworzyli: Bogusław Szeląg, Józef Szary, Piotr Węgrzyn i Kazimierz Gawryał. Piątym reprezentantem powiatu tarnowskiego w Ełku będzie członek LKKS Karwodrza Krystian Cyrybał, który będzie walczył w podnoszeniu ciężarka (17,5 kg).
Ta sama drużyna w 2011 roku w Siedlcach oraz w 2012 roku w Opolu wywalczyła srebrny medal. (Źródło: tuchow.pl)
 
W lipcu, w upalne popołudnie przy temperaturze powietrza 34 st. C w cieniu i ponad 80 st. C piasku, 139- ciu śmiałków stanęło na starcie II Biegu Herosa. 10- cio kilometrowy bieg odbył się na Pustyni Błędowskiej w dwóch grupach. ?Lisy Pustyni? mieli na trasie szereg utrudnień takich jak: czołganie, przeprawa przez rzekę, tyrolka i inne, natomiast ?Miraże? to bieg bez sztucznych utrudnień. 9 miejsce wśród kobiet wywalczyła w "Mirażach" Wójcik Magdalena z tarnowskiego Sokoła. W drugim biegu uczestniczyli także zawodnicy Sokoła. (Źródło: biegherosa.pl)

 

Odsłon artykułów:
16789661

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…