Wkrótce rozpocznie się odnawianie rynku w Pilźnie

Już za kilka dni ruszą prace związane z jedną z największych inwestycji w okolicy, jaką jest rewitalizacja rynku w Pilźnie. To efekt uprawomocnienia się pozwolenia na budowę dzięki braku sprzeciwu ze strony mieszkańców wokół rynku. Inwestycja pochłonie blisko 6 mln zł.

Swoje uwagi do projektu mogło wnosić ponad 140 mieszkańców mających w sąsiedztwie rynku domy, mieszkania czy punkty usługowe i handlowe. Zastrzeżenie nie zgłosił nikt, dzięki czemu długotrwała procedura otwierająca drogę do rozpoczęcia prac budowlanych mogła zakończyć się szybko.
 
Projekt rewitalizacji zakłada ujednolicenie całej powierzchni rynku zgodnie z jego historycznym charakterem. Do lat 80. XIX w tworzył on jedną całość i rewitalizacja rynku ma ten układ zachować. Zgodnie z sugestiami konserwatorskimi rynek ma być podzielony na cztery główne strefy: strefę komunikacji pierwszej, strefę "sacrum", strefę wokół zabytkowej studni i pompy oraz strefę rekreacyjną wokół projektowanej fontanny. Układ ulic pozostanie bez zmian, z tym że skorygowano niebezpieczny wyjazd z ulicy zachodniej na drogę tranzytową. Miejsca parkingowe usytuowano wzdłuż ulic wokół rynku.

Gmina Pilzno otrzymała na inwestycje wsparcie z zewnątrz, pozwalające pokryć 85 procent ogólnych kosztów szacowanych na około 5,7 mln zł. Zgodnie z przyjętym harmonogramem prace mają zakończyć się w 2014 roku.
 
Źródło: www.pilzno.um.gov.pl
 
 
Odsłon artykułów:
13615440

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…