Pożary w Tuchowie i Czermnej. Kronika strażacka

W ostatnich dniach strażacy wielokrotnie byli wzywani do akcji związanych z wichurami, ulewami, które spowodowały liczne zagrożenia w regionie. Uczestniczyli też w akcji gaszenia pożarów. Druhowie w tych dniach uczestniczą czynnie w organizacji dożynek wiejskich i gminnych.

Usuwaniem skutków nawałnic zajmowali się prawie wszyscy strażacy w okolicy. Do akcji byli wzywani m.in. strażacy z Ołpin, Szerzyn, Ryglic, Tuchowa, Żurowej, Jonin, Kowalowej, Jodłowej. Podobny artykuł: Kolejne nawałnice

Wieczorem w czwartek 14 sierpnia doszło do pożaru w hali na terenie jednej z firm przy ul. Długiej w Tuchowie. Strażacy zabezpieczeni w aparaty dróg oddechowych weszli do środka hali w celu zlokalizowania źródła pożaru oraz znajdującej się tam butli z gazem. Po kilku minutach butlę udało się odnaleźć i wynieść na zewnątrz budynku. gdzie rozpoczęło się jej schładzanie. Strażacy szybko zlokalizowali źródło ognia i ugasili pożar, który gdyby nie szybka interwencja strażaków mógłby zakończyć się sporymi stratami. Strażacy wynieśli także inne sprzęty z hali oraz dokonali jej oddymienia. Działania zakończono kilka minut po godzinie 21. W akcji brały udział jednostki PSP Siedliska i Tarnów oraz OSP Tuchów i Karwodrza.

W nocy 11 sierpnia miał miejsce pożar budynku mieszkalnego w Czermnej. Na szczęście pożar nie był wielki i wkrótce udało się go ugasić. Zagrożenie powstało na wskutek zwarcia instalacji elektrycznej. Dojazd do akcji utrudnił strażakom inny żywioł. W tym czasie droga w centrum Czermnej został azalana przez wodę, która była wynikiem burzy w tym dniu.

W ostatnich dniach zmarł druh Zbigniew Studziński z Żurowej oraz Eugeniusz Ryba z Ołpin.

Źródła: www.osptuchow.pl, www.olpiny.osp.org.pl, ospzurowa.pl, własne

Odsłon artykułów:
16783336

Odwiedza nas 480 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…