Wydarzenia, akcje. Kronika strażacka

Tuchów

Ochotnicy z terenu gminy oraz miejscowa OSP włączyła się w organizację uroczystości z okazji 33. rocznicy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich i 25. rocznicy powołania Komitetów Obywatelskich, które miały miejsce w niedzielę 23 marca w Tuchowie. Przez niemal 6 godzin strażacy z Tuchowa, Dąbrówki Tuchowskiej, Karwodrzy i Mesznej Opackiej pomagali organizatorom w sprawnym przeprowadzeniu uroczystości. Do zadań strażaków należała m.in. organizacja we współpracy z policjantami z Tuchowa i Tarnowa ruchu na ulicach i parkingach przy klasztorze redemptorystów, pomoc wewnątrz budynku a także dbanie o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.
Podobny artykuł: Uroczystości 33. rocznicy porozumień rzeszowsko – ustrzyckich w Tuchowie

Żurowa

23 marca 2014 roku, w wieku 69 lat zmarł po ciężkiej chorobie druh Sylwester Mikrut. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce 25 marca. Druh Sylwester charakteryzował się dużą ofiarnością i pomocą wszystkim, którzy jej potrzebowali. Przybywał na każde wezwanie, niezależnie od pory dnia i nocy. Druh Sylwester Mikrut pełnił funkcję naczelnika w latach 1988 - 1997, jak również był jednym z pierwszych członków orkiestry dętej działającej przy OSP Żurowa.

22 marca jednostka OSP Żurowa została zadysponowana przez SK KM PSP w Tarnowie do pożaru nieużytków rolnych w Żurowej. W krótkim czasie został ugaszony fragment łąki.

20 marca strażacy z Żurowej zostali zadysponowani do usunięcia zagrożenia znajdującego się na drodze w kierunku przysiółka „Dobrocin”. Po przybyciu na miejsce okazało się, że nad drogą zwisa duży konar drzewa, który przy podmuchu wiatru mógłby się zerwać i zagrozić przejeżdżającym pojazdom. Działanie zastępu polegało na zamknięciu ruchu drogowego, zabezpieczeniu miejsca akcji, ścięciu zagrażającej gałęzi oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia. Działania trwały około jednej godziny.

Szerzyny

W gminach odbywają się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wielokrotnie na tym polu odnosili sukcesy uczniowie z Szerzyn. Eliminacje gminne odbyły się dnia 19 marca w budynku remizy OSP Szerzyny i bezapelacyjnie, część przeznaczona dla uczniów z gimnazjów zdominowana została przez członków MDP Szerzyny. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 4 kwietnia w Tarnowie, zakwalifikowało się troje uczniów ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Szerzynach, a także jeden uczeń ze Szkoły Podstawowej z Żurowej (SP Szerzyny: Bartosz Filipak; Gim.: Konrad Filipak i Jakub Bochenek – członkowie MDP Szerzyny; SP Żurowa: Jakub Sroka).

Jodłowa

W dniu 18 marca  w ramach  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom” w Zespole Szkół Nr 1 w Jodłowej odbyły się eliminacje gminne. Zwycięzcami zostali: w I grupie wiekowej (szkoła podstawowa): 1 miejsce Krzysztof Kaczka, 2 miejsce Kacper Tułecki, 3 miejsce Kamil Myszkowski; w II grupie wiekowej (gimnazja): 1 miejsce Tomasz Mikrut, 2 miejsce Sylwia Koznecka, 3 miejsce Krzysztof Sondej; w III grupie wiekowej: 1 miejsce Bartłomiej Machowski, 2 miejsce Mariusz Bawiec i 3 miejsce Marcin Jantas. Osoby, które zajęły  pierwsze i drugie miejsca w każdej grupie wiekowej będą reprezentowały gminę na  szczeblu powiatowym. Zwycięzcom  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Odsłon artykułów:
16783654

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…