Koło gospodyń z Zalasowej i L. Dominiewska w plebiscycie

Gazeta Krakowska ogłosiła konkurs na najlepsze koło gospodyń wiejskich i najlepszą gospodynię. Gminę Ryglice reprezentuje Koło Gospodyń Wiejskich z Zalasowej i gospodyni Lesława Dominiewska.
 
Sposoby głosowania:
sms-em
Kategoria Najlepsze Koło Gospodyń: wyślij sms o treści: KOLOT.19 na numer 72355
Kategoria Najlepsza Gospodyni:wyślij sms o treści: GOSPT.5 na numer 72355
koszt sms-a 2.46 zł z VAT
na kuponie z Gazety Krakowskiej do dn. 23 sierpnia 2013r.
 
Wszyscy kandydaci: http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/1930502,najlepsza-gospodyni-i-najlepsze-kolo-gospodyn-regionu,id,t.html
 
KGW z Zalasowej bardzo prężnie działa na rzecz środowiska. Współpracuje z wieloma instytucjami, stowarzyszeniami, grupami. Przyczynia się do sprawnego organizowania spotkań i imprez środowiskowych. Corocznie przygotowuje palmę wielkanocną, która zdobi plac Maryjny, przygotowuje ołtarz na uroczystość Bożego Ciała. Koło współpracuje ze szkołą przy prowadzeniu świetlicy integracyjnej. Panie z KGW prowadziły zajęcia kulinarne dla młodzieży gimnazjalnej w ramach jednego z projektów. KGW promuje Zalasową a także gminę Ryglice poprzez różne swoje prace na imprezach gminnych i powiatowych. Panie z Zalasowej rozwijają swoje umiejętności i wiedzę podczas organizowanych przez siebie spotkań i szkoleń. Wzięły udział w spotkaniu z prezydentową naszego kraju. Organizują wycieczki krajoznawcze, wyjazdy.
 
Lesława Dominiewska jest nauczycielem dyplomowanym w Publicznym Przedszkolu w Zalasowej. W latach 90. prowadziła audycję w Radiu Dobra Nowina. Od młodości uczestniczy w życiu społecznym Gminy Ryglice i Zalasowej. Była harcerką, członkinią ZMW "WICI". Pracuje w Radzie Sołeckiej, pracowała w Radzie Miejskiej w Ryglicach. Jest członkinią Koła Gospodyń Wiejskich. Założyła i prowadziła biuletyn informacyjny "W naszej Zalasowej". Jest także członkiem i założycielem Stowarzyszenia Zalasowian. Udziela się także jako członkini chóru parafialnego, śpiewała w zespole ludowym "Zalasowianie", a obecnie występuje z zespołem folklorystycznym z Kowalowej "W Kuźni u Kowala". Opracowuje piosenki i przyśpiewki ludowe. Przez wiele lat jest twórcą palm, kwiatów bibułkowych i innych dzieł związanych z tradycjami wiejskimi. Tworzy wieńce dożynkowe, które zdobywają laury w licznych konkursach. Dzieli się swoimi różnorodnymi umiejętnościami artystycznymi i wiedzą nt. tradycji ludowych z innymi: w rodzinie, w przedszkolu, w środowisku.
 
Odsłon artykułów:
17393680

Odwiedza nas 452 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…