Siedliska bezpieczniejsze dzięki CZT

Spotkanie z ratownikami medycznymi Centrum Zdrowia Tuchów oraz z policją. To zdaniem młodzieży Zespół Szkół w Siedliskach najciekawsze spotkania, w których wzięli udział młodzi ludzie w tym roku szkolnym. Zakończyli oni właśnie realizację kilkunastu zadań konkursowych, dzięki czemu szkoła uzyskała certyfikat „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”.

Pokaz w SiedliskachCelem konkursu było upowszechnienie podstawowych norm funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, zasad współżycia, respektowania praw jednostki. Chodziło ponadto o podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole i w środowisku. Temu właśnie miał służyć pokaz pierwszej pomocy, przygotowany przez ratowników Centrum Zdrowia Tuchów. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli prezentację, zadawali także pytania dotyczące zachowania w sytuacjach zagrożenia.

Dodajmy, że w ramach realizacji zaplanowanych działań szkoła przeprowadziła także ciekawe konkursy i spotkania uczniów z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej oraz organizacji społecznych, itp. Ponadto przedstawiciele szkoły brali udział w seminarium „Bezpieczna szkoła 2014″, które zostało zorganizowane w formule e-learning przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Przygotowano zbiorczą informację o przebiegu prac, uzyskanych efektach, poprawie stanu bezpieczeństwa w szkole i wokół szkoły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ponadto konkursy, które motywowały uczniów do aktywnego udziału w realizacji programu. Cała społeczność szkolna miała możliwość obejrzenia wystaw, na których wyeksponowano prace uczniów. W związku z wykonywanie zadań konkursowych uczniowie dowiedzieli się sporo na temat związany z ideą konkursu, zdobyli też nowe umiejętności w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.CZ Tuchów

Odsłon artykułów:
16776115

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…