Głosujmy na swoich w plebiscycie na Lekarza Roku



Ruszył już X plebiscyt Lekarz i Przychodnia Roku współorganizowany przez Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie. Zachęcamy pacjentów z rejonu Tuchowa i Wierzchosławic do głosowania na swoich lekarzy.



Można to zrobić wysyłając kupony publikowane w Gazecie Krakowskiej. Aby nominowani weszli do drugiego etapu konkursu w pierwszym muszą zebrać jak największą liczbę głosów. Na kuponach drukowanych do 8 listopada w Krakowskiej  można zgłosić po jednym kandydacie we wszystkich czterech kategoriach. Redakcja czeka na wypełnione kupony do 14 listopada, pod adresem "Gazeta Krakowska", al. Pokoju 3, 31-548 Kraków (z dopiskiem na kopercie "Lekarz Roku"). Nasze propozycje to w przypadku Tuchowa  lekarz podstawowej opieki zdrowotnej Anna Bargieł, lekarz specjalista Wojciech Praefort – anestezjolog, lekarz dentysta Magdalena Armatys i przychodnia Centrum Zdrowia Tuchów. A w przypadku Wierzchosławic w kategorii podstawowej opieki zachęcamy do głosowania na Waldemara Utycha, proponowany lekarz specjalista  Bogumił Koncewicz-Żyłka, lekarz dentysta Agnieszka Rucka i przychodnia Centrum Zdrowia Wierzchosławice.





Anna Bargieł jest pediatrą, lekarzem rodzinnym w Tuchowie. Konkretna i rzeczowa, przy tym miła i życzliwa. Wiedza, niesamowite doświadczenie, fachowość i intuicja to cechy, które bardzo cenią sobie mamy odwiedzających ją małych pacjentów. Określają ją mianem lekarza z powołania. Jest dla wielu autorytetem, cieszy się dużym zaufaniem i uznaniem. Jako lekarz pracuje od 1980 r., od blisko 30 lat zdobywa doświadczenie jako pediatra, a od siedmiu lat także jako specjalista  medycyny rodzinnej. Wcześniej pracowała w szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie, w Mościckim Centrum Medycznym oraz w KolMedzie a także w ośrodkach zdrowia w Jodłowej i Skrzyszowie.

Wojciech Praefort jest specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii, pracuje w tuchowskiej Poradni Leczenia Bólu. W Centrum Zdrowia Tuchów prócz przychodni udziela się także  na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym i na Oddziale Chirurgii Jednego Dnia. Jest lubianym i cenionym "lekarzem od bólu" - jak mówią o nim pacjenci. Pracę w poradni określa jako wyjątkową. Ponieważ na co dzień spotyka się z bólem i cierpieniem, ze spokojem, fachowością, cierpliwością i empatią stara się pomagać pacjentom, kiedy kończą się już możliwości farmakologiczne. Obecnie poszerza swoją wiedzę na studiach podyplomowych z medycyny bólu na UJ, a doświadczenie zdobywał w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie, później również w szpitalu im. Klimontowicza w Gorlicach.  W wolnych chwilach lubi czytać, wędrować po górach i słuchać muzyki operowej.

Magdalena Armatys  jest stomatologiem w Tuchowie. Wykonując swoją pracę stara się,  aby dentysta i gabinet stomatologiczny nie kojarzyły się pacjentom z bólem i lękiem. Cieszy ją, że efektem jej pracy jest zdrowy i piękny uśmiech, co w stomatologii jest bardzo istotne.  Deklaruje, że w tym, co robi kieruje się doskonałością i estetyką.   - Zdarzyło mi się, że uratowała zęba, którego usunięcie proponowało dwóch innych dentystów – mówi jedna z pacjentek. - W pracy zawodowej ważne jest, by lubić to co się robi, aby praca przynosiła zadowolenie, a jeżeli to jest połączone z zadowoleniem pacjentów, daje podwójną satysfakcję. Często w oczach pacjentów widzę strach i przerażenie po przekroczeniu progu gabinetu, dlatego cieszy mnie, że z coraz większą odwagą pojawiają się na kolejnych wizytach, co może świadczyć o zaufaniu, jakim mnie obdarzają – tłumaczy Magdalena Armatys.
 
Przychodnia Centrum Zdrowia Tuchów od czasu powstania w 2008 r. co roku poszerza ofertę o kolejne profile, poprawiając dostępność do świadczeń. Prócz poradni lekarza rodzinnego,  pediatrycznej i stomatologicznej w przychodni funkcjonuje ponad 30 poradni specjalistycznych oraz część diagnostyczna z dziewięcioma pracowniami, w tym tomografii komputerowej. Przychodnia to kompleksowość, solidność i fachowość, poparte wiedzą oraz doświadczeniem kilkusetosobowej kadry medycznej. Personel nieustannie zdobywa nowe umiejętności realizując misję placówki, którą jest szeroko pojęte dobro pacjenta. Kompetencje kadry są poparte certyfikatem ISO, który przychodnia posiada od 2008 r. oraz certyfikatem akredytacyjnym, uzyskanym w bieżącym roku. Prócz specjalistów z Krakowa i Tarnowa w placówce pracują też lekarze z Sanoka, Nowego Sącza czy Witkowic. Każdego dnia "W trosce o Ciebie" diagnozują i leczą, ale też promują zdrowie i zapobiegają chorobom. 



Waldemar Utych, specjalista pediatra. Od 1990 roku nieprzerwanie pracuje w Przychodni w Wierzchosławicach. Aktualnie prócz zadań lekarza pediatry, wypełnia także przez kilka godzin w tygodniu zadania lekarza rodzinnego. Jest lubiany i szanowany przez swoich małych i dużych pacjentów, którzy chętnie korzystają z jego ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Praktykę zdobywa od blisko 30 lat, po tym jak ukończył studia na Akademii Medycznej w Łodzi. Od początku drogi zawodowej poświęca się pracy z dziećmi, z którymi ma wyjątkowy kontakt. W 1990 r. zdobył specjalizację I stopnia z pediatrii, w 2003 r. II stopnia. Wcześniej pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Tarnowie na oddziale pediatrii.

Bogumił Koncewicz-Żyłka, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej. Człowiek z pasją. O swojej pracy mówi, że realizuje marzenia, a przy tym pomaga ludziom. Łączy cierpliwość w poradni oraz manualne zdolności przy stole operacyjnym, poparte stale pogłębianą wiedzą.– Zawsze jest życzliwy i uprzejmy. Zawsze ma czas. Ponieważ jest otwarty na nasze potrzeby, co dzień zyskuje większe zaufanie i uznanie – mówią o nim pacjenci. Stale podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności. Fascynuje go postęp technologiczny w dziedzinie chirurgii naczyniowej. Wśród najbliższych współpracowników ceniony za fachowość i profesjonalizm. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W zakresie technik małoinwazyjnych leczenia żylaków odbył szkolenia pod kierunkiem prof. Z. Rybaka z Wrocławia i prof. Berhnarda Schieffera z Hannoveru. Odbył także liczne szkolenia w diagnostyce ultrasonograficznej, potwierdzone certyfikatami.

Agnieszka Rucka jest stomatologiem przyjmującym pacjentów w Przychodni w Wierzchosławicach. - Specjalista najwyższej klasy, a jednocześnie  przystępny i otwarty człowiek, z którym bardzo dobrze się rozmawia - podkreślają pacjenci. Jej optymizm i profesjonalizm w połączeniu z pasją dają ogromne możliwości terapeutyczne. Łatwo nawiązuje dobry kontakt z pacjentami, szczególnie ceni sobie relacje z dziećmi i młodzieżą. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach, szkoleniach i sympozjach. Prócz stomatologii zajmuje ją także medycyna estetyczna i w tych  kierunkach pragnie się dalej szkolić.  W życiu i w pracy kieruje się takimi wartościami jak szczerość i lojalność. Jest absolwentką CM UJ , początkowo pracowała w Krakowie i okolicach. Od trzech lat jest związana z Centrum Zdrowia Tuchów, od kwietnia bieżącego roku z Centrum Zdrowia Wierzchosławice. W wolnych chwilach czyta, poświęca się nauce języków obcych, interesuje się też malarstwem.

Przychodnia Centrum Zdrowia Wierzchosławice powstała w marcu bieżącego roku. Miejscowy samorząd podjął decyzję o wydzierżawieniu obiektów, ponieważ ZOZ nie był w stanie poszerzyć zakresu świadczonych usług i bazy sprzętowej. Oferta ośrodka została wzbogacona między innymi o świadczenia z zakresu rehabilitacji. Kolejną zmianą, postulowaną przez pacjentów było wydłużenie czasu pracy przychodni do godziny 18:00.  Obecnie co najmniej trzy razy w tygodniu lekarze przyjmują po godz. 15:00.  Dla pacjentów pracujących od rana wprowadzono  wcześniejsze, już od godziny 7:00, pobieranie materiału do badań analitycznych. Pojawiła się też możliwość rejestracji telefonicznej. Istnieje dowolność w wyborze dnia i godziny wizyty nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wdrożony został zintegrowany system informatyczny, dzięki któremu lekarz może prześledzić wyniki badań analitycznych pobranych nawet w tym samym dniu i porównać je z poprzednimi.
Dodajmy, że 18 listopada zbierze się kapituła konkursu, która spośród lekarzy i przychodni zgłoszonych na kuponach z Gazety Krakowskiej nominuje kandydatów do II etapu konkursu. Zakwalifikuje  po 10 nominowanych w każdej kategorii, kierując się liczbą głosów z pierwszego etapu, ale także osiągnięciami zawodowymi, nieposzlakowaną opinią zawodową itp. Etap II plebiscytu, czyli głosowanie, potrwa od 22 listopada do 20 grudnia. Głosować będzie można na drukowanych (do 14 grudnia) w "Gazecie Krakowskiej" kuponach  lub wysyłając SMS-a. Po zakończeniu głosowania kapituła plebiscytu dokona ostatecznego zatwierdzenia laureatów, według liczby otrzymanych głosów. Patronat honorowy nad plebiscytem sprawują  Jerzy Miller Wojewoda Małopolski, Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa. 





Info: CZ Tuchów

Odsłon artykułów:
17395441

Odwiedza nas 439 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…