Kolejne duże zmiany autobusowe

Bieżący rok jest wyjątkowo dynamiczny, jeśli chodzi o rynek komunikacyjny w okolicy. Autobusów zaczęło najpierw znacznie przybywać- obecnie równie szybko znikają jeden po drugim. Zmiany dotyczą szczególnie mieszkańców Lubczy, Dzwonowej, Woli Lubeckiej, Kowalowej, Ryglic, Uniszowej, Bistuszowej, Zalasowej.
 
Kilka tygodni temu firma Mądel zmniejszyła liczbę autobusów do Kowalowej, o czym pisaliśmy w Mniej autobusów do Kowalowej.
 
Od dziś przestają jeździć autobusy na trasie Lubcza - Tuchów, które przez lata oferowała firma Marcinek Piotr- Marcinek Marek- Przedsiębiorstwo Usługowo-Transportowe. To nienajlepsza wiadomość dla mieszkańców Lubczy i Woli Lubeckiej, przy okazji odpustu tuchowskiego a także przy załatwianiu spraw w gminnym urzędzie w Ryglicach, oddziale urzędu pracy itp. Likwidacja przejazdów, jak mówi przedstawiciel firmy, spowodowana jest znikomą liczbą pasażerów.
 
Duże zmiany szykują się na trasach Tarnów- Kowalowa i Tarnów- Tuchów przez Ryglice. Od sierpnia nie będą już kursowały pojazdy firmy Kambus. Według uzyskanych informacji, linie zostaną przejęte przez innego przewoźnika. Nie wiemy jednak na razie, jakie będą nowe rozkłady jazdy.
 
Według nieoficjalnych informacji przestały również jeździć autoby PKS- Ekspres z Jodłowej do Tarnowa i pojazdy na trasie Dębica- Lubcza- Tarnów.
 
Odsłon artykułów:
16780707

Odwiedza nas 196 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…