Kolejne pieniądze z Polskiego Ładu dla powiatu dębickiego

Powiat będzie realizował kolejne zadanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Poseł Jan Warzecha i wicestarosta Adam Pieniążek poinformowali dziś m.in., że 3,5 mln zł bezzwrotnego dofinansowania z III edycji - PGR zostanie przeznaczone na przebudowę i rozbudowę obecnej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy na potrzeby świadczenia usług społecznych. 

Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Matejki 22 ma kosztować dokładnie 3 572 000 zł, z czego aż 3,5 mln zł to dotacja z Polskiego Ładu.

- Udział Powiatu Dębickiego w kosztach tego zadania wyniesie zaledwie 2 proc., czyli 72 tys. zł. To wartość kosztorysowa, ale miejmy nadzieję, że po rozstrzygnięciu przetargów wysokość tej kwoty nie wzrośnie – mówił wicestarosta Adam Pieniążek. – Nie było do tej pory programu, z którego dofinansowanie ze środków rządowych sięgałoby aż 98 proc.

Celem planowanej adaptacji „starej szkoły” ma być zmiana sposobu użytkowania obiektu z budynku oświaty na budynek opieki społecznej i socjalnej. Wzniesiony w latach 60-tych XX w. obiekt przystosowany zostanie do obecnych przepisów. 

Powiat planuje przeznaczenie go na potrzeby powiatowych instytucji pomocy społecznej i przeniesienie tam w przyszłości np. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności, Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, a także Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Dębicy. Dzięki umiejscowieniu ich w jednej lokalizacji skróceniu i uproszczeniu ulegnie załatwienie spraw w ww. placówkach. 

Podczas spotkania z mediami poseł Jan Warzecha poinformował też o dofinansowaniu przyznanym dla innych samorządów:
1.    Gmina Czarna – 1 950 200 zł na przebudowę dróg w Czarnej i Grabinach oraz budowę chodnika w Głowaczowej,
2.    Gmina Dębica – 2 479 400 zł na poprawę infrastruktury drogowej na terenie gminy,
3.    Miasto Dębica – 1 764 000 zł na przebudowę ulicy Gawrzyłowskiej. 

Inf.: Starostwo Powiatu Dębickiego

Odsłon artykułów:
17521265

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…