O 147 km/h przekroczył prędkość

O 147 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 26-letni motocyklista. Okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania motocyklami. Dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość, zatrzymali prawa jazdy jeszcze 4 innym kierowcom. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Niechlubnym weekendowym rekordzistą okazał się motocyklista, który pędził przez Brzostek. Nadjeżdżający z dużą prędkością motocykl, zauważyli policjanci, którzy w niedzielę prowadzili w Brzostku kontrolę drogową. Wskazanie radaru wyniosło 197 km/h. Po pomiarze prędkości, na ul. 11 Listopada, funkcjonariusze podali motocykliście sygnały do zatrzymania, jednak ten jeszcze bardziej przyśpieszył i odjechał w kierunku Zawadki Brzosteckiej. Policjanci ruszyli w pościg.

Uciekinier zjechał na stację paliw kilkaset metrów dalej. Motocyklista oparł swój pojazd o zaparkowane audi, uszkadzając jego karoserię. Policjanci wylegitymowali kierującego motocyklem. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Sieklówki. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna ma już zakaz sądowy kierowania motocyklami. 26-latek został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa poza drogą publiczną na kwotę 500 zł. Mieszkaniec Sieklówki odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę, jak również za uszkodzenie audi. Odpowie także za złamanie sądowego zakazu. Motocykl został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Dodatkowo okazało się, że pojazd był niedopuszczony do ruchu z uwagi na braku aktualnych badań technicznych. 26-latek za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem.

Podczas weekendu, na terenie powiatu dębickiego, jeszcze 4 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość. W sobotę uprawnienia stracił mieszkaniec Kolbuszowej. 22-latek, kierując peugeotem. jechał przez Brzostek z prędkością 103 km/h. W niedzielę w Strzegocicach prawo jazdy stracił 70-letni mieszkaniec Świerzowej Polskiej. Mężczyzna mazdą jechał z prędkością 101 km/h. Kolejnym kierującym, który stracił uprawnienia do kierowania, był 30-letni mieszkaniec Łagowa. W niedzielę w Brzostku, w terenie zabudowanym, przy dozwolonych 50 km/h, jechał skodą 108 km/h. Tego samego dnia w uprawnienia stracił 43-letni obywatel Ukrainy, który w Strzegocicach jechał skodą 123 km/h.

Policja przypomina kierowcom, że gdy przekroczą dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu i punktów karnych, spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na 3 miesiące.

Info: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Odsłon artykułów:
17367661

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…