Świąteczny weekend na tarnowskich drogach

Sześciodniowy okres Bożego Narodzenia w Tarnowie, który rozpoczął się w piątek (21.12), nie obfitował w zwiększoną liczbę zdarzeń, do jakich angażowani byli policjanci. W dwóch wypadkach drogowych jakie odnotowano w tym czasie, ucierpiało dwie osoby. Jeden z nich miał miejsce w piątek około godziny 15 w Tarnowie na skrzyżowaniu Nadbrzeżnej Dolnej z Dąbrowskiego, gdzie kierowca potrącił 50-letnią kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia. Więcej: Potrącił pieszą i uciekł.

Drugi wypadek miał miejsce półtorej godziny później w Tarnowie na ul. Krzyskiej. Kierowca, 39-letni mieszkaniec Tarnowa cofając, potracił 72-letnią kobietę, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Na chwilę obecną jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wyjaśnianiem  tych wypadków zajęli się tarnowscy policjanci, którzy ustalą ich przyczynę i okoliczności. W okresie poszukiwań prezentów oraz podczas świątecznych zakupów wielu z nas musiało zmierzyć się z poszukiwaniem miejsc parkingowych przed sklepami. Tu doszło do największej liczby kolizji, gdzie najczęściej dochodziło do zarysowań lakieru, pęknięć zderzaków oraz uszkodzeń karoserii.

W sumie w okresie od 21 do 26 grudnia policjanci zarejestrowali 42 takie kolizje. W tym roku tarnowscy policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców i odebrali 5 praw jazdy. Jedno za jazdę pod wpływem alkoholu i 4 za przekroczenie prędkości. Zdarzenia drogowe w tarnowskim garnizonie w minionych latach:

Terminy działań

Wypadki

Zabici

Ranni

Kolizje

nietrzeźwi

23-27.12.2016 roku

2

1

1

27

6

22-26.12.2017 roku

3

0

3

37

5

Info: KMP w Tarnowie

W całym województwie małopolskim doszło do 43 wypadków, w których śmierć poniosły 4 osoby (w tym 3 pieszych i 1 kierujący), a 61 zostało rannych. W porównaniu do ubiegłorocznych Świąt Bożego Narodzenia, na drogach odnotowano o 1/3 mniej zabitych. Do jednego z tragicznych wypadków doszło w miejscowości Jadowniki - w powiecie brzeskim, gdzie jak wynika ze wstępnych ustaleń 48 – letni kierujący samochodem marki Honda, potrącił 47-letniego mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Z kolei w województwie podkarpackim w czasie sześciodniowej policyjnej akcji "Boże Narodzenie 2018" doszło do 16 wypadków (w ubiegłym roku 17). Rannych zostało 22 osoby (w ubiegłym roku 18).miały miejsce dwa wypadki śmiertelne. Jeden z nich miał miejsce w Zwierniku. Więcej: Śmiertelne potrącenie w Zwierniku.

Odsłon artykułów:
17450925

Odwiedza nas 345 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…