Wypadki w powiecie tarnowskim

Śmiertelny wypadek w Odporyszowie

We wtorek 18 września około godziny 14:00 w Odporyszowie miał miejsce wypadek drogowy w którym 65-letni kierowca ciągnika rolniczego z nieustalonych jak dotąd przyczyn uderzył w betonowy element ogrodzenia. W wyniku uderzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu. Ze względu na okoliczności tego wypadku specjaliści z zakresu wypadków drogowych przeprowadzą drobiazgowe dochodzenie w celu ustalenia jego przyczyn.

Zderzenie z jeleniem

Do groźnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w piątkowe popołudnie w Olszynach koło Wojnicza. Jadący drogą wojewódzką numer 975, w kierunku Zakliczyna kierowca hondy, zderzył się z jeleniem. Zwierzę pojawiło się nagle z pobliskich zarośli i wpadło prosto na maskę samochodu, a po rozbiciu przedniej szyby znalazło się w jego wnętrzu. W wyniku utraty panowania nad pojazdem, kierowca zjechał do rowu po lewej stronie drogi i uderzył w betonowy przepust.

Wraz z dwojgiem pasażerów, został przetransportowany do tarnowskiego szpitala. Doznał poważnych obrażeń. Podróżująca z nim kobieta i mężczyzna po badaniach opuścili szpital.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tarnowskiej komendy miejskiej. Zabezpieczyli ślady i dowody, które posłużą do dokładnego wyjaśnienia jego przyczyn i okoliczności.

W ostatnim tygodniu policjanci ruchu drogowego likwidowali skutki 45 kolizji drogowych, zatrzymali w sumie 13 nietrzeźwych kierowców, odebrali 9 blankietów prawa jazdy.

Policja apeluje do kierowców

Z dnia na dzień pogarszają się warunki pogodowe. Szybkiej zapadający zmrok i śliskie drogi, nie są sprzymierzeńcami kierowców. Pamiętajcie o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i stosowaniu się do znaków drogowych. Nie lekceważcie znaków ostrzegających o występujących lokalnie zagrożeniach.

Info: KMP w Tarnowie

Odsłon artykułów:
17520537

Odwiedza nas 343 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…