Tragiczny wypadek nad Dunajcem - Apel o ostrożność

Urok słońca i wody skrywa niebezpieczeństwa, o czym tragicznie przekonał się 21-letni młodzieniec z Mołdawii. Dunajec zabrał kolejne życie, mimo szybkiej interwencji służb ratunkowych.

Tragiczne popołudnie nad Dunajcem

Jak informuje tarnowska policja, w niedzielne popołudnie tarnowska Policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł pod wodę w okolicach progu wodnego w Błoniu. Na miejsce natychmiast skierowano straż pożarną, ratowników wodnych oraz płetwonurków. Na podstawie relacji świadków, ustalono, że dwóch młodych obywateli Mołdawii korzystało z uroków słońca i wody. Jeden z nich wskoczył do wody, lecz szybko zaczął tonąć. Drugi próbował go uratować, jednak wyczerpany musiał wyjść na brzeg.

Bezskuteczna akcja ratunkowa

Ratownicy, w tym płetwonurkowie, prowadzili intensywne poszukiwania. Po około półtorej godziny odnaleziono ciało młodego mężczyzny, jednak było już za późno na ratunek. Akcję zakończono po godzinie 19, a ciało przewieziono do zakładu patomorfologii tarnowskiego szpitala.

To pierwsza ofiara utonięcia w regionie tarnowskim w tym roku. Warto pamiętać, że woda, zwłaszcza w miejscach takich jak Dunajec, nie wybacza błędów. Korzystając z uroków lata, zachowajmy szczególną ostrożność.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Odsłon artykułów:
17603362

Odwiedza nas 418 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…