Umowa na projekt "Dobrków - wieś miodem płynąca" podpisana

Skarbnik Władysława Czuba oraz Burmistrz Tadeusz Pieczonka podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego umowę na dofinansowanie projektu "Dobrków - wieś miodem płynąca". Projekt obejmuje organizację imprezy integracyjnej "Miodobranie", warsztaty dla dzieci i seniorów oraz warsztaty kulinarne.

Wartość projektu wynosi 42 350 zł, z czego 19 500 zł to dofinansowanie w ramach Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025.

Wsparcie dla aktywnych gmin

Wicemarszałek Piotr Pilch i wicemarszałek Karol Ożóg podpisali umowy z 86 gminami w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi. Program ma na celu wspieranie rozwoju obszarów wiejskich poprzez inicjatywy takie jak "Sołeckie Strategie Rozwoju Wsi" i "Uniwersytet Samorządności". W 2024 roku przyznano prawie 1,9 mln zł wsparcia, w tym 1,6 mln zł na Sołeckie Strategie Rozwoju Wsi dla 84 gmin oraz 260 tys. zł na Uniwersytet Samorządności dla 18 gmin.

Uniwersytet Samorządności

Program "Uniwersytet Samorządności" obejmuje szkolenia w sześciu blokach tematycznych: historycznym, samorządowo-obywatelskim, ekologicznym, etnograficznym, promocyjno-gospodarczym oraz praktycznym. W 2024 roku planowane jest przeprowadzenie 110 szkoleń, w których udział weźmie około 2 900 mieszkańców Podkarpacia. Dofinansowanie dla pojedynczego projektu wynosi do 15 tys. zł.

Wojewódzki Program Odnowy Wsi realizowany jest od 2012 roku, obejmując 320 sołectw i finansując 900 zadań na kwotę ponad 10 mln zł.

Informację podał Urząd Miejski w Pilźnie oraz Samorząd Województwa Podkarpackiego

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Odsłon artykułów:
17603359

Odwiedza nas 384 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…