Jan Kawula: Młody talent downhillu z Koszyc Wielkich

W ostatnich latach jedną z najbardziej popularnych dyscyplin kolarstwa, zwłaszcza wśród miłośników adrenaliny i mocnych wrażeń, stał się downhill. Ta ekstremalna forma kolarstwa wymaga nie tylko odpowiedniej kondycji i umiejętności technicznych, ale także odwagi, doskonałego refleksu oraz umiejętności szybkiego podejmowania decyzji.

Sukcesy Jana Kawuli

Jak informuje Starostwo Powiatu Tarnowskiego, jednym z młodych talentów w tej dziedzinie jest Jan Kawula, mieszkaniec Koszyc Wielkich. Osiemnastoletni Janek, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościcach na kierunku technik multimediów i fotografii, od czterech lat uprawia downhill. Jest to dyscyplina polegająca na zjeździe rowerem na czas po stromych, trudnych trasach, które są wąskie, kamieniste i poprzecinane korzeniami oraz uskokami o różnej wysokości.

W ciągu ostatnich dwóch lat Jan osiągnął znaczące sukcesy:Tarnowskie Ściganki: 1. i 2. miejsce, National Downhill League 2022: 4. miejsce, Mistrzostwa Polski 2022 w Bike Park Czarna Góra: 5. miejsce, Local Series of Downhill w Szczawnicy 2024: 3. miejsce.

Uznanie lokalnych władz

Powiat tarnowski docenia mieszkańców, którzy przynoszą splendor i radość regionowi. Starosta tarnowski, Jacek Hudyma, podczas spotkania z Janem Kawulą wręczył mu dyplom gratulacyjny oraz nagrodę finansową, mówiąc: "Jesteś ambasadorem ziemi tarnowskiej. Osiągasz świetne wyniki, stajesz na najwyższym podium. Jesteśmy dumni, że Ziemia Tarnowska rodzi takich ambitnych, zdolnych i konsekwentnych ludzi."

Podczas spotkania obecni byli także etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach oraz mama Janka, Renata. Jan Kawula to przykład młodego człowieka, który dzięki swojej pasji, determinacji i ciężkiej pracy osiąga wspaniałe wyniki i staje się wzorem dla innych.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Odsłon artykułów:
17603358

Odwiedza nas 381 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…