Pijany 26-latek zgłosił się na egzamin na prawo jazdy w Tarnowie

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-latek z powiatu bocheńskiego, który stawił się na egzamin praktyczny na kategorię B prawa jazdy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Przykry incydent na egzaminie

Egzamin rozpoczął się na placu manewrowym, a następnie miał kontynuować się w ruchu miejskim. Egzaminator, podejrzewając nietrzeźwość kandydata, powiadomił nadzorującego o swoich obawach. Na miejsce przybył patrol ruchu drogowego, który przeprowadził badanie trzeźwości zarówno egzaminatora, jak i egzaminowanego. Egzaminator był trzeźwy, ale 26-latek miał w wydychanym powietrzu 0,75 mg/l alkoholu, co odpowiada ponad 1,5 promila.

Konsekwencje prawne

Zachowanie 26-latka skutkowało przerwaniem egzaminu. Dokumentacja sporządzona przez policjantów będzie podstawą do wszczęcia postępowania przygotowawczego zgodnie z artykułem 178a kodeksu karnego. Naruszenie tego przepisu grozi do trzech lat pozbawienia wolności, trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywną, w tym równowartością pojazdu, którym się poruszał.

Informację o zdarzeniu podała Komenda Miejska Policji w Tarnowie

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Odsłon artykułów:
17602093

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…