Dzień Samorządu Terytorialnego w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w którym uczestniczyli samorządowcy ze wszystkich szczebli i ze wszystkich stron sceny politycznej. Na to wydarzenie zaproszony został także burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Prezydent RP Andrzej Duda dziękował zgromadzonym za ciężką pracę dla rozwoju Polski lokalnej i regionalnej oraz dla całej Rzeczpospolitej. – Polska po latach służby samorządowej wygląda zupełnie inaczej niż te 34 lata temu, kiedy wyrwaliśmy się z sowieckiej niewoli – mówił prezydent. – Polak bardzo tej działalności potrzebuje. Każda Wasza mała ojczyzna jest częścią naszej wielkiej Ojczyzny.

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego obecny był burmistrz Dawid Chrobak. – Prezydent podkreślał także to, jak pozytywnie na Polskę lokalną wpłynęły znaczące środki finansowe kierowane w ostatnich latach na inwestycje do samorządów z budżetu państwa. Polityka taka powinna być kontynuowana, gdyż zapewnia zrównoważony rozwój całego kraju – podkreśla burmistrz.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego. Wcześniej odbyło się okolicznościowe posiedzenie Rady ds. Samorządu Terytorialnego Narodowej Rady Rozwoju, której członkiem jest burmistrz Dawid Chrobak.

Odsłon artykułów:
17520283

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…