Dębicki Powiat z Rządowym Dofinansowaniem: Inwestycje na rzecz bezpieczeństwa drogowego

Dwa kluczowe projekty poprawy infrastruktury drogowej w Gminach Dębica i Brzostek otrzymają 95% dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład, zwiększając bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

Rządowy Fundusz Polski Ład zasili dwa ważne projekty w powiecie dębickim, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach powiatowych. Całkowita wartość przedsięwzięć przekracza 12 mln zł, z czego 95% stanowić będzie dofinansowanie rządowe.

W Gminie Brzostek planowana jest przebudowa drogi powiatowej nr 1317R Kamienica Dolna – Grudna Górna o długości 2,4 km, wraz z budową chodników i remontem przepustów oraz remontem dwóch mostów na potoku Kamienica. Dodatkowo, na odcinku 51 m zostanie zbudowany chodnik w Siedliskach Bogusz. Prace, wartosciowane na blisko 5,7 mln zł, mają zostać zakończone w listopadzie 2024 roku i zostaną zrealizowane przez firmę FUHP Leszek Kochanowicz.

Drugie przedsięwzięcie, w Gminie Dębica, to przebudowa drogi powiatowej nr 1298R Nagawczyna – Stasiówka, obejmująca 828 m w Nagawczynie i 1,5 km w Dębicy i Stasiówce, wraz z budową chodników. Projekt o wartości przekraczającej 6,3 mln zł, również zaplanowany do zakończenia w listopadzie 2024 roku, wykonany zostanie przez przedsiębiorstwo z Dębicy.

Te inwestycje są odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności, mając na względzie zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu podróżujących i mieszkańców, co stanowi istotny krok ku poprawie infrastruktury drogowej w regionie.

Odsłon artykułów:
17374758

Odwiedza nas 277 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…