Planowana obwodnica Lisiej Góry

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron przedstawił plany budowy obwodnicy Lisiej Góry, mającej na celu odciążenie centrum miejscowości od intensywnego ruchu pojazdów.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie, w spotkaniu dotyczącym budowy obwodnicy Lisiej Góry, wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron i dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Katarzyna Węgrzyn-Madeja, przedstawili plany inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 984. Planowana blisko 5-kilometrowa trasa będzie się rozpoczynać w Brzozówce i kończyć przed Starymi Żukowicami, gdzie powstanie rondo łączące obwodnicę z drogą na Mielec. Trasa obejmie 4 ronda i 2 wiadukty.

Decyzja środowiskowa dla inwestycji została już uprawomocniona, a projekt wykonawczy jest w trakcie finalizacji. Przetarg na budowę planowany jest na marzec 2024 roku, przy szacunkowych kosztach wynoszących około 100 mln zł.

Obwodnica Lisiej Góry ma kluczowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, umożliwiając odciążenie centrum miejscowości od ruchu ciężkich pojazdów. Wicemarszałek Gawron podczas wizyty w Lisiej Górze zapoznał się również z lokalnymi inwestycjami wspieranymi przez Regionalny Program Operacyjny, w tym zagospodarowaniem centrum i budową Centrum Kultury.

Odsłon artykułów:
17522197

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…