Planowana obwodnica Brzostku i Kołaczyc w ciągu DK 73 omówiona na wideokonferencji GDDKiA

GDDKiA Oddział w Rzeszowie omówił plany budowy obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ramach Rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic.

Jak informuje Starostwo Powiatu Jasielskiego, w dniu 29 stycznia 2024 roku odbyła się wideokonferencja Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) GDDKiA Oddział w Rzeszowie, na której omówiono koncepcję programową budowy obwodnicy Brzostku i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73. Projekt ten jest częścią Rządowego Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020 – 2030 i obejmuje budowę drogi klasy GP o długości 13,4 km.

Głównym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców poprzez odciążenie miejscowości od ruchu tranzytowego. Podczas wideokonferencji przedstawiono szczegóły projektowe, w tym skrzyżowania, obiekty inżynierskie oraz planowane technologie realizacji. Omówiono także zakres rzeczowy i finansowy inwestycji.

Szczególną uwagę poświęcono skrzyżowaniu z drogami powiatowymi w miejscowości Błażkowa i planowanemu rondzie w Ujazdzie, które zostanie połączone z drogą powiatową nowym odcinkiem drogi. Starosta Jasielski, Adam Pawluś, podziękował za współpracę i pozytywne rozpatrzenie rozwiązań proponowanych przez Powiat Jasielski.

Inwestycja ta ma kluczowe znaczenie dla Powiatu Jasielskiego, zapewniając lepszy dojazd do strefy gospodarczej i miejsc pracy. Obecnie prace nad koncepcją programową są na etapie finalizacji, a kolejnym krokiem będzie przygotowanie postępowania na wykonanie projektu w formule "zaprojektuj i wybuduj".

Odsłon artykułów:
17520562

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…