Wzorowe zachowanie kierowców – Korytarz życia ratuje

Dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu kierowców na tarnowskim odcinku autostrady A4, utworzony został wzorcowy korytarz życia, umożliwiając służbom ratunkowym szybkie dotarcie do miejsca poważnego wypadku.

Jak informuje tarnowska policja, w sobotni wieczór, 25 listopada, na autostradzie A4 między Tarnowem-Mościcami a Brzeskiem, kierowcy stanęli przed trudną sytuacją. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z łosiem powstał kilkukilometrowy zator. Jednak uczestnicy ruchu drogowego zachowali się wzorowo, tworząc korytarz życia, co znacznie ułatwiło dotarcie służb ratunkowych do miejsca wypadku.

Korytarz życia, będący nie tylko przejawem kultury drogowej, ale i obowiązkiem każdego kierowcy, w tym przypadku okazał się kluczowy. Dzięki niemu służby ratunkowe mogły szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia. Ranny 12-letni chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie, a jego matka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Brzesku.

To zdarzenie jest przypomnieniem o znaczeniu utworzenia korytarza życia w sytuacjach awaryjnych na drogach. Każdy kierowca, tworząc korytarz życia, może przyczynić się do ratowania ludzkiego życia. Tarnowscy policjanci podkreślają, że każda sekunda ma znaczenie i apelują o zachowanie rozwagi oraz odpowiedzialności na drogach. Apelują: Bądźmy świadomi i gotowi do pomocy – utwórzmy Korytarz Życia, gdy zachodzi taka potrzeba!

Odsłon artykułów:
17522381

Odwiedza nas 859 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…