Pościgi za nietrzeźwymi kierowcami zakończone kolizjami

Policjanci z grupy speed Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali dwóch pijanych kierowców po krótkich pościgach, które skończyły się kolizjami.

W Tarnowie i okolicach, policjanci z grupy speed zajmujący się bezpieczeństwem ruchu drogowego, prowadzili ostatnio dwie interwencje przeciwko nietrzeźwym kierowcom, kończące się kolizjami. Pierwszy przypadek dotyczył motocyklisty w Rzepienniku Strzyżewskim, który podczas próby uniknięcia kontroli drogowej, przewrócił swój pojazd i wylądował w rowie. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a także nie posiadał uprawnień do kierowania, rejestracji ani ubezpieczenia motocykla.

Drugi incydent miał miejsce w Wierzchosławicach, gdzie 57-letni kierowca peugeota, również próbując uniknąć kontroli, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu.

Obydwaj kierowcy, którzy stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym, zostali pozbawieni praw jazdy i odpowiedzą przed sądem. Mogą oni liczyć się z konsekwencjami nawet 5 lat pozbawienia wolności za naruszenie kodeksu karnego oraz popełnione wykroczenia.

Odsłon artykułów:
17522236

Odwiedza nas 511 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…