Tragiczny wypadek na autostradzie A4: Autobus z osobami niepełnosprawnymi dachował

Wczoraj rano na autostradzie A4 w rejonie Rudnej Małej koło Rzeszowa doszło do tragicznego wypadku. W zderzeniu autobusu przewożącego osoby niepełnosprawne z samochodem osobowym marki BMW zginęły dwie osoby, a 12 zostało rannych.

Policja podkarpacka informuje, że wypadek miał miejsce około godziny 8:30 na 574 km autostrady A4. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem marki Iveco, podczas zmiany pasa, zderzył się z BMW jadącym lewym pasem. W wyniku zderzenia bus dachował, zatrzymując się na barierach na pasie zieleni. W pojeździe tym podróżowało łącznie 15 osób, w tym trzech opiekunów i 11 osób niepełnosprawnych. Dwoje pasażerów zginęło na miejscu, a pozostałych 12 zostało rannych i trafiło do szpitali. Kierowcy obu pojazdów nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Na miejscu wypadku interweniowały służby medyczne, policja, 7 zastępów straży pożarnej.

Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie potwierdziła, że BMW jechał tylko kierowca, który nie odniósł obrażeń. Na miejscu wypadku interweniowało pogotowie oraz 7 zastępów straży pożarnej.

Autobusem podróżowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Dębicy, którzy byli w drodze na wycieczkę do Bolestraszyc.

W wyniku wypadku autostrada w kierunku Jarosławia była zablokowana przez kilka godzin. Utrudnienia zakończyły się dopiero po godzinie 14:00.

Odsłon artykułów:
17161964

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…