Apiterapia w Tarnowcu – nowatorskie leczenie w gminie Tarnów

W nowo tworzonym parku w Tarnowcu trwają prace nad wprowadzeniem apiterapii, starożytnej metody leczenia różnych dolegliwości za pomocą produktów pszczelich. Gmina zakupiła dwa nowoczesne domki do apiterapii, które staną się miejscem relaksu i leczenia dla mieszkańców.

Jak informuje Urząd Gminy Tarnów, w tych domkach pacjenci będą mogli odpoczywać w otoczeniu pszczół, słuchając ich szumu i wdychając zapach miodu oraz propolisu. Kuracja jest polecana osobom zestresowanym, z problemami ze snem czy chorobami stawów. Domki umieszczono w specjalnie przygotowanym parku pszczelim, gdzie rosną drzewa i krzewy miododajne.

Jan Antoniewicz, pszczelarz z Tarnowca, wraz z sołtysem Janem Nowakiem, będzie nadzorować działania związane z apiterapią. Celem jest udostępnienie tej metody leczenia dla wszystkich mieszkańców gminy, niezależnie od wieku.

Produkty wykorzystywane w terapii to między innymi miód, pyłek, propolis i jad pszczeli. Wójt Grzegorz Kozioł podkreśla, że to innowacyjna metoda wspomagania odporności i relaksu dla mieszkańców.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Odsłon artykułów:
17605583

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…