Wyróżnienie ks. dra Władysława Szewczyka

VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych w Gdańsku: "Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę"

W dniach 15-17 września 2023 roku w malowniczym Gdańsku odbył się VI Światowy Kongres Rodzin Polonijnych. Centralnym hasłem tego ważnego dla Polonii wydarzenia było: „Zainwestuj w małżeństwo. Zainwestuj w rodzinę”.

Kongres zgromadził ponad 500 uczestników z 28 krajów Europy i świata, którzy przybyli, aby podyskutować na temat aktualnych kwestii dotyczących polskich rodzin mieszkających za granicą. Spotkanie było nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale także platformą dla 80 prelegentów, którzy przekazali swoją wiedzę podczas prelekcji naukowych i warsztatów.

Jednym z głównych punktów programu był moment, gdy ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wręczył medalem „Pro Polonia et Ecclesia” Ks. dra Władysława Szewczyka z diecezji tarnowskiej za jego nieocenione zasługi w działalności na rzecz małżeństw i rodzin na emigracji.

Ks. dr Władysław Szewczyk - sylwetka wybitnego duchownego

Ks. dr Władysław Szewczyk, którego pochodzenie wiąże się z parafią Narodzenia NMP w Dobrkowie k. Pilzna, to postać niezwykle ważna dla Kościoła w Polsce. Jego osiągnięcia w dziedzinie psychologii, filozofii i familiologii stanowią źródło inspiracji dla wielu osób dążących do wspierania małżeństw i rodzin. Jako założyciel tarnowskiej Poradni Specjalistycznej Arka i Telefonu Zaufania, przez wiele lat służył pomocą tym, którzy potrzebowali wsparcia. Dla polskich rodzin na emigracji opracował program szkoleniowy „Pomagam sobie – Pomagam Innym”. Jego wkład w działalność na rzecz rodzin polonijnych jest nieoceniony, co znalazło wyraz w wielu odznaczeniach, w tym m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wszystkie te osiągnięcia i działalność ks. dr Władysława Szewczyka potwierdzają słuszność wyboru jako laureata medalu „Pro Polonia et Ecclesia” podczas VI Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych. Kongres ten nie tylko podkreślił wagę inwestowania w rodzinę, ale także uczcił tych, którzy poświęcają swoje życie na służbę polskim rodzinom na całym świecie.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.

Odsłon artykułów:
17605699

Odwiedza nas 316 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…