Dwa kilometry chodnika przy trasie Filipowice – Zakliczyn

W Filipowicach podsumowano realizację inwestycji, która powstała dzięki dobrej współpracy samorządów z rządem – budowę chodnika ze ścieżką rowerową przy drodze powiatowej, łączącej tę miejscowość z Zakliczynem.

Chodnik ze ścieżką rowerową powstał wzdłuż drogi powiatowej przez Filipowice, Stróże, Wolę Stróską i Zdoni o łącznej długości 2 km. Koszt wyniósł przeszło 2,1 mln zł. Największa część tej kwoty to środki z „Polskiego Ładu” (1,5 mln zł). Gmina Zakliczyn wyasygnowała 420 tys. zł, powiat tarnowski 96 tys. zł, a ten montaż finansowy został uzupełniony pieniędzmi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (74 tys. zł). Inwestycja realizowana była w latach 2022-2023.

- To przedsięwzięcie pokazuje, jak ważna jest dobra współpraca polskiego rządu z samorządami. To dzięki niej chodnik ze ścieżką rowerową powstał tutaj na tak długim odcinku – mówił burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Starosta tarnowski Roman Łucarz przypomniał, że niedawno położona została nowa nakładka asfaltowa na drodze łączącej Filipowice z Zakliczynem, a teraz udało się polepszyć bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu – rowerzystów i pieszych.

- Jest to droga o dużym natężeniu samochodów, którą przejeżdża również sporo pojazdów ciężarowych. Dlatego jest to niezwykle potrzebna inwestycja. Nie byłoby jej jednak, gdyby nie dobra wola samorządu Zakliczyna i ogromne wsparcie finansowe ze strony rządu – stwierdził.

Poseł Anna Pieczarka podkreślała, że to przedsięwzięcie najlepiej pokazuje, iż rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymuje słowa wspierając rozwój Polski lokalnej i inwestycje służące ludziom.

- Za słowami idą czyny. Jednocześnie twardo stąpamy po ziemi. Jesteśmy realistami i zdajemy sobie sprawę, że wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia, dlatego nie zwalniamy tempa – przekonywała.

Za wspieranie lokalnych inwestycji dziękowali wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion oraz sołtys i radny z Filipowic Zygmunt Olchawa. Natomiast Mateusz Janiczek, koordynator struktur PiS w Małopolsce przedstawił szczegóły akcji „Trasa Dotrzymanego Słowa”. Inicjatywa ma na celu podsumowanie i przypomnienie tych przedsięwzięć oraz programów, zrealizowanych w ostatnich latach, a kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa, rozwoju oraz suwerenności naszego kraju.

Odsłon artykułów:
17456949

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…