Podkarpacki finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Uczniowie szkół podstawowych z całego województwa rywalizowali w finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu. W klasyfikacji indywidualnej, jak i grupowej, na najwyższym podium stanęli uczniowie ze szkoły w Czarnej.

W ubiegły czwartek, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Rozgrywki odbyły się w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu. Zwyciężyła drużyna z Czarnej, która będzie reprezentowała nasze województwo w finale krajowym. W klasyfikacji indywidualnej, na pierwszym i drugim miejscu znaleźli się uczniowie z Czarnej. W klasyfikacji drużynowej uczniowie tej samej szkoły zajęli I miejsce. 

Uczestnicy wojewódzkiego finału rywalizowali w czterech konkurencjach - rozwiązywali testy, jeździli rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz po torze sprawnościowym oraz udzielali pomocy przedmedycznej. Komisja sędziowska w składzie: nadkom. Paweł Grześ oraz sierż. sztab. Czesław Jamro z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, wraz z policjantami dębickiego wydziału ruchu drogowego - mł.asp. Piotr Barnaś, mł.asp. Paweł Misa, mł.asp. Łukasz Patyk, oceniała konkurencje, a uczniowie zdobywali kolejne punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Wyniki finału - klasyfikacja indywidualna:

1. Michał Puzon - Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Julian Augustyn - Szkoła Podstawowa w Czarnej
3. Wiktor Kuźniar - Szkoła Podstawowa w Albigowej

Klasyfikacja drużynowa:

1. Szkoła Podstawowa w Czarnej
2. Szkoła Podstawowa w Przecławiu
3. Szkoła Podstawowa w Konieczkowej

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbywa się od ponad 40 lat. Jednym ze współorganizatorów finału wojewódzkiego jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Ideą turnieju jest popularyzowanie wiedzy z zakresu ruchu drogowego wśród młodych ludzi, a przez to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Inf.: Komenda Powiatowa Policji w Dębicy

Odsłon artykułów:
17457063

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…