Wsparcie z rządowego funduszu dla organizacji pozarządowych

W sobotę, 14 stycznia br., na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle odbyło się przekazanie środków z Funduszu Młodzieżowego dla organizacji pozarządowych.

Nadzorowany przez Narodowy Instytut Wolności Fundusz Młodzieżowy ma na celu zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz wzmocnienie instytucjonalne.

Środki w wysokości ponad 550 tys. zł zostały rozdysponowane pomiędzy:

  • Osiedlowy Klub Sportowy ,,Sobniów" Jasło - 112 500 zł
  • Fundacja Aktywność – 149 930 zł
  • Stowarzyszenie Obywatelskiego Dialogu i Aktywności ,,SODA" – 176 167 zł
  • Stowarzyszenie Instytut Podkarpacki – 113 137 zł

Symbolicznego przekazania środków, jako Ambasador Unijnego Dialogu Młodzieżowego Województwa Podkarpackiego, dokonał Paweł Ciszczoń z Jodłowej gratulując beneficjentom sukcesu. Gratulacje złożył także Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Pawluś oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając.

- Serdecznie gratuluję, bo to jest rzeczywiście duże wydarzenie. Taka spora suma trafia do powiatu jasielskiego, do organizacji, które chcą aktywizować młodzież i mają dla niej konkretne propozycje. Słowa uznania należą się także Narodowemu Instytutowi Wolności, który dostrzega potrzebę aktywizacji tego środowiska i przede wszystkim przeznacza na to spore środki – mówił Wojciech Zając.

Inf.: Starostwo Powiatu Jasielskiego

Odsłon artykułów:
17148496

Odwiedza nas 471 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…