Wyświetlenie artykułów z etykietą: zdrowie
Powiat organizuje akcję krwiodawstwa
Prezes Zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie - Jacek Hudyma ponownie zachęca do oddawania krwi, która jest bardzo potrzebna.
W trosce o zdrowie
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita odbył roboczą wizytę w Tarnowie w Szpitalu św. Łukasza i w powstającym hospicjum.
Dodatkowe ZRM-y w Małopolsce
Wzmacniamy system Ratownictwa Medycznego! Dzisiaj w Małopolsce uruchomionych zostało 14 dodatkowych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Podobną decyzję podjąłem w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas do systemu również dołączyło kilkanaście dodatkowych ZRM-ów. Łącznie od dziś funkcjonuje 25 więcej ZRM-ów. Liczymy się z tym, że w związku z coraz większą liczbą zakażeń, będzie się zwiększała liczba wyjazdów karetek. Dlatego po raz kolejny wzmacniamy system Ratownictwa Medycznego. Robimy wszystko, aby być o krok przed epidemią – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
Maseczki dla Małopolan
Dezynfekcja, dystans, maseczka – te zasady są niezmiennie aktualne, o ich stosowanie konsekwentnie apelujemy. Teraz, gdy przestrzeganie zasad sanitarnych jest szczególnie istotne, otrzymaliśmy znaczące wsparcie z rezerw strategicznych.
