środa, 13 czerwiec 2018 14:36

Kolejne remonty dróg

Napisał

W ramach programu Małopolska+ zostaną wyremontowane drogi w Łękawce, Piotrkowicach i Olszynach.

Jednym z tematów, które premier Mateusz Morawiecki oraz ministrowie omawiali na wczorajszej odprawie z wojewodami, były dodatkowe środki na drogi lokalne z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. To 500 mln złotych i 433 inwestycje w skali całej Polski. We wtorek o zadaniach, które będą realizowane w Małopolsce, mówił na briefingu prasowym wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Małopolska rośnie w siłę. Zyskujemy 57 punktów do mocy – z dodatkowych środków na drogi lokalne zostanie w naszym województwie zrealizowanych 57, jakże potrzebnych mieszkańcom, inwestycji. To blisko 36 mln złotych realnego wsparcia dla samorządów, które będą mogły poprawić stan lokalnej infrastruktury drogowej i podnieść poziom bezpieczeństwa. Dzięki tym środkom uda się wesprzeć małe miejscowości i zrealizować remonty, które długo czekały na sfinalizowanie – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Z tych dodatkowych środków zrealizowanych zostanie w naszym województwie najwięcej zadań w skali kraju, co świadczy o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszył się w Małopolsce Rządowy Program na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej – dodał wojewoda.

Wśród inwestycji drogowych znalazły się:

- remont drogi gminnej w Olszynach w kierunku Rąpały w gm. Rzepiennik Strzyżewski - koszt inwestycji ponad 600 tys. zł, dofinansowanie ok. 470 tys. zł

- remont drogi gminnej w Łękawce gm. Tarnów - koszt inwestycji blisko 1,4 mln zł, dofinansowanie prawie 1 mln zł

- remont drogi gminnej w Piotrkowicach gm. Tuchów - koszt inwestycji ponad 290 tys. zł, dofinansowanie ponad 230 tys. zł

oraz inwestycje drogowe w gminie Żabno, Pleśna, Wierzchosławice, Wojnicz, Zakliczyn, Lisia Góra, Wietrzychowice.

Info: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Czytany 1462 razy
Odsłon artykułów:
17595331

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…