wtorek, 07 listopad 2017 09:13

Inwestycje gminy Szerzyny

Napisał

W gminie Szerzyny realizowane są kolejne zadania. Wśród nich znajdują się remonty dróg i chodników.

Jak informuje wójt gminy Szerzyny, Grzegorz Gotfryd, rozpoczęły się prace przy budowie chodnika przy drodze powiatowej w Czermnej. 300 metrów chodnika z kanalizacją deszczową powstanie jeszcze w tym roku. Na ten cel blisko 78 tys. zł pochodzi ze starostwa powiatu tarnowskiego, a 360 tys. zł zapłaci gmina Szerzyny. Kończą się prace przy budowie drogi gminnej w Ołpinach - Przysiółek Nagórze. Łącznik o dlugości 400 m współfinansowany jest z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. 300 m nowego chodnika powstaje także w Żurowej. Prace, które obejmują odwodnienie oraz poszerzenie drogi gminnej będą kosztować budżet gminny 450 tys. zł. Odbudowa blisko 2 km drogi gminnej w Szerzynach, przysiółek Maślaki udało się zrealizować dzięki pozyskanemu wsparciu w ramach środków na usuwanie szkód powodziowych. 

Dodatkowe środki gmina Szerzyny otrzymała od wojewody małopolskiego na remont 2 km dróg gminnych: Czermna - Swoszowa i Czermna Przysiółek Kopaniny. Ponad pół kilometra nowej nawierzchni asfaltowej uzyska ponadto droga w Szerzynach w przysiółku Średnie. Droga jest dofinansowana ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

W ostatnim czasie została podpisana umowa na budowę kanalizacji w Szerzynach. Za 4,3 mln zł pochodzących z RPO zostanie zbudowane 10 km kanalizacji sanitarnej w przysiółkach: Maślaki, Babia Góra, Centrum. Wartość inwestycji wyniesie 5,5 mln zł.

Po upływie 20 lat, dzięki pomocy wojewody małopolskiego udało się uregulować stan prawny działki o pow. 0,16 ha położonej w Szerzynach obok Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, przez wiele lat będącej własnością nieistniejącego Kółka Rolniczego. W miejscu tym powstanie punkt segregacji odpadów komunalnych. 

Dzięki wsparciu w ramach Rządowego programu „Aktywna tablica” gmina Szerzyny pozyskała 28 tys. zł na zakup 4 tablic interaktywnych, które trafią do Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach i Publicznej Szkoły Podstawowej w Ołpinach. Wkład własny gminy wyniesie 7 tys. zł.

Ponad 8,6 ton żywności pozyskała gmina Szerzyny dzięki współpracy gminy Szerzyny z Bankiem Żywności w Krakowie. Pomoc trafi do 690 najbardziej potrzebujących rodzin.

Wójt gminy Szerzyny reprezentował Zarząd Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle na międzynarodowej konferencji poświęconej efektywności energetycznej w praktyce samorządów, która odbyła się w Złotowie w województwie kujawsko-pomorskim. Mówił tam o zrealizowanych projektach. Na terenie samej gminy Szerzyny ponad 300 rodzin czerpie energię ze słońca. Są tez plany na kolejne zadania ekologiczne.

Czytany 2472 razy
Odsłon artykułów:
17518096

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…