poniedziałek, 09 grudzień 2019 19:00

Odnowione drogi w gminie Tarnów

Napisał

W gminie Tarnów zakończono budowę nakładek asfaltowych, które położono niemal we wszystkich gminnych miejscowościach.

Łączna długość nowych dróg to blisko 2 km, a koszt ich wykonania wyniósł prawie 34 tys. zł. Inwestycje w całości pokryte były ze środków własnych gminy Tarnów.

Wśród dwunastu miejscowości, w których położono nakładki asfaltowe znalazła się Łękawka – tzw. Ostra Góra – k. P. Onaka oraz droga k. cmentarza i parking oraz: Zbylitowska Góra, Biała, Radlna, Koszyce Wielkie, Wola Rzędzińska II, Zgłobice, Wola Rzędzińska I, Koszyce Małe.

Na tym nie zakończyły się inwestycje drogowe w ubiegłych miesiącach. W gminie Tarnów wykonano rekordową liczbę dróg, w dużej mierze dzięki dużym dofinansowaniom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z tzw. powodziówek oraz z Funduszu Dróg Samorządowych edycja 2019. Dzięki środkom przyznanych z MSWiA odbudowano drogi w Nowodworzu, Porębie Radlnej – tzw. na Malca, Radlnej – tzw. boczna od Kolonii. Natomiast z Funduszu Dróg Samorządowych udało się wykonać przebudowę ul. Szklarniowej w Koszycach Wielkich, trwa zaś przebudowa dróg w Zbylitowskiej Górze – ul. Miłej oraz ul. Sportowej w Tarnowcu. Łączna kwota dofinansowanych inwestycji to aż ponad 3 mln 550 tys. zł.

Info: UG Tarnów

Czytany 737 razy
Odsłon artykułów:
17594791

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…