czwartek, 28 listopad 2019 11:26

Sanktuaryjna Orkiestra Dęta w 2019 r.

Napisał

Kończący się rok jest idealną okazją do podsumowania dokonań Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa w minionym okresie kalendarzowym.

2019 rok obfitował w sporą ilość wydarzeń kulturalnych i religijnych, na których nie mogło zabraknąć Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa. Zespół działający przy parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny zaprezentował dwa większe występy, wśród których znalazł się Koncert Noworoczny w dniu 13 stycznia, jak i koncert podczas Wieczoru Maryjnego w ramach Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Dwukrotnie w rolę konferansjera wcielił się br. Tomasz Maricnek CSsR, za co serdecznie dziękujemy.

W repertuarze Orkiestry znalazło się wiele znakomitych utworów. Podczas koncertów zgromadzona publiczność usłyszała m.in.: Znak Pokoju, Jingle Bell Rock, Fuerfest Polka, jak również Skrzydlate Ręce, Kawałek do Tańca, czy Rock Around The Clock.

Oprócz tego Sanktuaryjna Orkiestra zagrała krótki koncert podczas Sanktuaryjnego Festynu Rodzinnego połączonego z I Powiatowym Świętem Rodziny, jak i koncertem patriotycznym podczas I Pikniku Patriotycznego, który odbył się 29 września przy Szkole Podstawowej im. Oddziału Regina II AK w Bistuszowej.

Do licznych grań zespołu działającego przy Sanktuarium Matki Bożej Tuchowksiej należy wymienić występy poza granicami miasta i gminy Tuchów. 15 sierpnia uświetniliśmy sumę odpustową w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy, zaś 26 sierpnia zaprezentowaliśmy się podczas I Gminnego Święta Chleba w Lisiej Górze.

W ostatnich miesiącach Orkiestra uczestniczyła w Uroczystości Wszystkich Świętych. W tym dniu zagraliśmy na sumie w Bazylice Mniejszej w Tuchowie, podczas której ks. bp. Leszek Leszkiewicz dokonał poświęcenia nowego dzwonu, zaś po godzinie 13:00 udaliśmy się z procesją na tuchowski cmentarz. Kilka dni później włączyliśmy się w tuchowskiego obchody Narodowego Święta Niepodległości. Pamiętając o walczących o wolność naszego kraju przypomnieliśmy wojskowe utwory. Z płyty Rynku, na której zgromadziła się lokalna społeczność, wybrzmiał Marsz Pierwszej Brygady, Szara Piechota oraz Wierzby Płaczące.

Ostatnim punktem w kalendarzu SOD było wspomnienie św. Cecylii. 22 listopada muzycy SOD wzięli udział w wypominkach za zmarłych członków Orkiestry, a następnie uczestniczyli w mszy św., podczas której włączoną w szeregi Sanktuaryjnej Orkiestry została Lidia Patyk.

W tym miejscu chcemy zaprosić na zbliżający się wielkimi krokami Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w drugą niedzielę stycznia (tj. 12 stycznia) 2020 roku w Bazylice Mniejszej w Tuchowie.

Foto: Fot. Krzysztof Jasiński - poświęcenie dzwonu, Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian / Szkoła Bistuszowa - piknik w Bistuszowej

Info: Paweł Stańczyk

Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 2149 razy
Odsłon artykułów:
17594882

Odwiedza nas 309 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…