piątek, 09 listopad 2018 13:55

"Piknik Niepodległościowy" w Krzyżu

Napisał

W przeddzień Święta Niepodległości, czyli kulminacyjnych obchodów stulecia jej odzyskania, Rada Osiedla nr 11 w Krzyżu oraz stowarzyszenia i organizacje działające na terenie tej dzielnicy zapraszają mieszkańców Tarnowa i okolic na „Piknik niepodległościowy". 

„Piknik niepodległościowy" rozpocznie się on w sobotę 10 listopada o godzinie 15:00 na placu przed Domem Katechetycznym.

W programie: gawędy historyczne i śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, zabawy i konkursy z nagrodami dla najmłodszych, zwiedzanie policyjnego radiowozu i samochodu straży pożarnej, wystawa broni i wystawa plansz z wizerunkami i biogramami tarnowskich „Pierwszych Niepodległych", pokazy krótkich filmów, gry i zabawy (z nagrodami), kuchnia polowa z wojskową grochówką i herbatą.

Każdy uczestnik samodzielnie będzie mógł także wykonać i przypiąć sobie kokardę narodową, według historycznego wzoru z roku 1918. Dla dodania klimatu udział weźmie Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej w historycznych mundurach wojskowych. Piknik zakończy pokaz sztucznych ogni o godz. 19.00.

Info: Serwis Obywatelskiego Porozumienia Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości

Czytany 951 razy
Odsłon artykułów:
17465050

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…