piątek, 25 sierpień 2017 09:40

Narodowe czytanie "Wesela" w Lubczy

Napisał

W sobotę 2 września w Lubczy będzie miała miejsce akcja ,,Narodowe Czytanie 2017’’. Tematem będzie ,,Wesele’’ Stanisława Wyspiańskiego.

W odpowiedzi na przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zachęcające do wzięcia udziału w akcji społecznej ,,Narodowe Czytanie 2017’’, propagującej czytelnictwo i wybitną polską literaturę, Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach Filia w Lubczy podjęła się koordynowania akcji, która odbędzie się 2 września 2017 roku o godz. 18.00 w budynku Zespołu Szkół w Lubczy.

W szóstej edycji, w drodze głosowania to właśnie ,,Wesele’’ Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury. Jak napisał w swoim przesłaniu Pan Prezydent RP Andrzej Duda "… Przypomnijmy sobie niepowtarzalny nastrój Wesela, wyjątkowych bohaterów dramatu, jego refleksyjność, ale też ironię i cięty język. Doceńmy piękną polszczyznę, dialog z tradycją, a także przenikliwe diagnozy dotyczące losów Rzeczypospolitej. […] Dziś, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, warto na nowo przeczytać Wesele’’.

Partnerami akcji ,,Narodowe Czytanie 2017’’ są: Zespół Szkół w Lubczy, Ośrodek Kultury w Ryglicach Filia w Lubczy oraz Klub Seniora w Lubczy. 
Patronat lokalny akcji sprawuje Burmistrz Ryglic, a patronat medialny – Portal Internetowy Ryglice-Okolice.pl.
Honorowy Patronat akcji sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję ,,Narodowego Czytania’’ i przybycie w dniu 2 września do Zespołu Szkół w Lubczy.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Lokalny portal informacyjny Ryglice-okolice.pl

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu! Mamy nadzieję, że dostarczył Ci wartościowych informacji. Zapraszamy do lektury innych naszych publikacji.
Reklama 2 - 3a w artykule

Czytany 2560 razy
Odsłon artykułów:
17605699

Odwiedza nas 325 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…