poniedziałek, 21 sierpień 2017 21:53

Dożynki gminne w Czermnej

Napisał

W niedzielę 20 sierpnia odbyły się dożynki gminy Szerzyny w Czermnej.

Dożynki gminne zaczęły się od uroczystej Mszy św. w Sanktuarium MB Pocieszenia pod przewodnictwem ks. abp. Henryka Nowackiego. Dalsze świętowanie miało miejsce w obiekcie sportowym w Czermnej.

Na scenie zaprezentowano: koncert Orkiestry Dętej OSP Szerzyny, pokazy taneczne grupy mażoretek „Rossa” z Szerzyn oraz obrzęd dożynkowy przygotowany przez mieszkańców Czermnej przy oprawie muzycznej kapeli „Swojacy” z Szerzyn. Kapela "Augusta" z Ołpin odgrywała regionalne przyśpiewki delegacjom wieńcowym.

Starostowie Dożynek Państwo Elżbieta i Wiesław Świędrychowie na ręce Włodarza Grzegorza Gotfryda, przekazali chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż.

W konkursie wieńca dożynkowego w kategorii wieńca tradycyjnego pierwsze miesce zdobyła praca z Ołpin. Druga pozycja przypadła Żurowej, trzecia - Czermnej i Swoszowej. Z kolei najlepsze wieńce współczesne to: Szerzyny, Swoszowa OSP, Swoszowa (MB Częstochowska). 

Wójt gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd wyróżnił Rolników z Czermnej przyznając im pamiątkowe ryngrafy oraz upominki. Uhonorowani to: Szydłowski Ryszard i Janina, Antas Włodzimierz i Renata, Świędrych Wiesław i Elżbieta, Godniak Wacław i Beata, Pisowicz Wojciech i Małgorzata oraz Wierzgacz Zdzisław i Ewa.

Całość zakończył koncert zespołu Mister Dex, pokaz fajerwerków oraz zabawa taneczna zgrupą Vitro-Band.

Foto: Jakub Rutana

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował Lokalny portal informacyjny Ryglice-okolice.pl

Zapowiedź wydarzenia: Dożynki gminy Szerzyny w Czermnej

Czytany 5369 razy
Odsłon artykułów:
17518009

Odwiedza nas 352 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…