środa, 12 kwiecień 2017 21:12

Nowe przepisy dla rolników

Napisał

Kolejne zmiany dla rolników: wędzonki pozostaną, powstanie KOWR, nowe przepisy o ubezpieczeniach.

Wędzonki pozostaną

Komisja Europejska przedłużyła termin możliwości wędzenia tradycyjnych wyrobów mięsnych. Przepis miał wejść w życie w jesieni 2017 r., ale rząd wynegocjował, że wędzić będzie można nadal.

Powstanie KOWR

W miejsce dwóch agencji rolniczych powstanie jedna. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we wrześniu powstanie w miejsce Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych. To kolejna decyzja rządu RP. KOWR ma przede wszystkim zredukować biurokrację i tym samym ułatwić życie rolnikom. Pozostanie dwie instytucje: agencja płatnicza, jaką jest ARiMR i nowa, której celem będzie rozwój rolnictwa. 

Pszczoły pracują

Polskie pszczoły wykonują pracę o wartości 7,5 mld zł. W skali świata to niekwestionowany udział naszych robotnic.

Nowe przepisy o ubezpieczeniach

Kilkanaście dni temu weszły w życie nowe przepisy o ubezpieczeniach upraw rolniczych i zwierząt hodowlanych. Do ubezpieczenia będzie dopłata: zostanie ona czterokrotnie podniesiona z budżetu państwa, a planowana jest do 65% pełnej stawki wg pozwalających na to przepisom unijnym. Można się ubezpieczać od suszy, gradobicia, przymrozków, albo od pełnego pakietu ryzyk. Wprowadzono elastyczność wyboru ubezpieczeń, inne progi i inne udogodnienia. Prowadzone są dalsze rozmowy i w przyszłości będa dokonane dalsze zmiany w przepisach, które pomogą rolnikom.

Więcej informacji, można zaczerpnąć w programie rolniczym TVP. Wypowiada się w nim m.in. wiceminister rolnictwa, wiceprezes Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Paweł Augustyn z powołanego przez ministerstwo rolnictwa Zespołu ds. Ubezpieczeń Rolnych Ministerstwa Rolnictwa. Program TVP: www.tvp.pl

Czytaj także: Wsparcie dla rolników

Czytany 1937 razy
Odsłon artykułów:
17462050

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…