wtorek, 18 październik 2016 18:53

Gdzie jest urząd pracy i świetlica w Ryglicach?

Napisane przez

We wtorki bezrobotni mieszkańcy gminy Ryglice meldują się w Lokalnym Punkcie Informacyjno - Konsultacyjnym tarnowskiego urzędu pracy przy ulicy Ks. Wyrwy 2. Dziś jednak daremnie szukali pośredniaka w budynku starej szkoły w Ryglicach.

Dziś (18 października) po godzinie ósmej rano sporo zarejestrowanych osób w PUP nie znalazło w Ryglicach ani biura pracy, ani jakiejkolwiek informacji, co się mogło z nim stać. Niektórzy w obawie, że został zlikwidowany, chcieli jechać do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie.

Po kilkunastu minutach drogą pantoflową dotarła informacja, że filia UP w Ryglicach nie zniknęła, ale przeniesiono ją do budynku Urzędu Miejskiego. Interesanci zaczęli więc przeszukiwać pomieszczenia UM na poszczególnych piętrach, począwszy od poczty, poprzez pokoje urzędników. Ktoś w końcu coś wiedział i wskazał docelowe miejsce. Jak się okazało, biuro pracy zainstalowano na parterze obok wejścia i biura policjanta dzielnicowego. Swojego stanowiska pracy poszukiwała dziś także pracownica tarnowskiego pośredniaka. Pomieszczenie - jak opowiada jedna z osób bezrobotnych - nie wyglądało na przygotowane, ale raczej na prowizorkę. Po kilkudziesięciu minutach pojawiły się kartki informujące, gdzie przyjmowani są od dziś bezrobotni.

Skąd to całe zamieszanie? Według pozyskanych informacji, urząd gminy już kilka miesięcy temu postanowił przekazać parter starej szkoły przy ul. Wyrwy 2 w Ryglicach dla placówki wsparcia dla dzieci i młodzieży. W konsekwencji tego, przeniesiono funkcjonujący tu od lat urząd pracy oraz zlikwidowano świetlicę miejscowego Ośrodka Kultury. Zniknęła także kawiarenka internetowa oraz część prowadzonych tu stałych zajęć. Z kolei część z nich została przeniesiona do remizy OSP w Ryglicach. Praktycznie przestała też funkcjonować sala wystaw artystycznych a większość sprzętu świetlicowego prawdopodobnie zostanie przekazana do Zalasowej.

/bezrobotny/

Lokalny Punkt Informacyjno - Konsultacyjny PUP Tarnów, ul. Rynek 9, pokój nr 01 (parter), tel. 14 688-23-97.

Czytany 2740 razy
Odsłon artykułów:
17367690

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…