sobota, 15 październik 2016 20:51

Szynwald.pl finalistą ogólnopolskim

Napisał

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu SOŁECTW@ w sieci, strona SZYNWALD.PL została finalistą.

W Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM, odbyła się konferencja ''Wieś Polska - Wieś Innowacyjna'' w czasie której nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu SOŁECTW@ w sieci 2016. Szynwałdzki serwis internetowy www.szynwald.pl otrzymał dyplom oraz nagrodę za najlepszą wiejską stronę internetową w województwie małopolskim. Tym samym okazał się jedną z piętnastu najlepszych stron w Polsce.

Organizatorem Konkursu jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów, a jego celem jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich.

Strona www.szynwald.pl została zainicjowana i jest prowadzona przez Annę Mądel z Biblioteki Publicznej w Szynwałdzie. Wsparcia technicznego udziela Andrzej Chrostek, a stałymi współpracownikami w tworzeniu serwisu są: Stanisław Podraza i Piotr Zięba.

Projekt z Szynwałdu to jeden z nielicznych w regionie serwisów lokalnych, który na stałe wpisał się w sieci internetowej. Prezentuje on wysoki poziom merytoryczny - pełni funkcję informacyjną, edukacyjną, kulturową.

Szynwald.pl współpracuje od kilku lat z Ryglice-okolice.pl: Współpraca medialna - www.szynwald.pl. Szczególnie cenne są zdjęcia i informacje Anny Mądel oraz zdjęcia, stare fotografie i filmy Stanisława Podrazy i Piotra Zięby.

Czytany 2581 razy
Odsłon artykułów:
17521561

Odwiedza nas 180 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…