niedziela, 04 wrzesień 2016 20:06

Dwa pożary w niedzielne popołudnie

Napisała

W niedzielę popołudniu doszło do pożaru w Zalasowej oraz w Łękawicy.

Zalasowa

Po 13.30 strażacy zostali wezwani do akcji w Wolnikach, w Zalasowej w pobliżu granicy z Wolą Lubecka, gdzie zapaliło się gnojowisko. Prawdopodobną przyczyną pożaru było samozapalenie. Ze względu na znajdujący się obok budynek gospodarczy, do akcji wezwano kilka jednostek OSP. Strażacy przelali słomę w oborniku i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Akcja ratunkowa trwała ponad godzinę.

Na miejscu pracowali strażacy z Woli Lubeckiej, Jonin, Zalasowej, Ryglic, PSP Tarnów - Siedliska i policja.

Łękawica

W niedzielne popołudnie strażacy zostali zadysponowani do pożaru strychu w budynku jednorodzinnym w Łękawicy, gdzie ugasili pożar i zabezpieczyli obiekt przed dalszym rozprzestrzenianiem się ognia.

Do akcji zostały wezwane jednostki ze Skrzyszowa, Łękawicy, Szynwałdu, PSP Tarnów.

Inne akcje w ostatnich dniach

W minioną sobotę ochotnicy z Pilzna usunęli gniazdo szerszeni w budynku u mieszkańców Słotowej. Z kolei w środę wraz z jednostką PSP Dębica uczestniczyli w akcji ratowniczej przy wypadku z udziałem motoroweru w miejscowości Słotowa. Tego samego dnia  zostali wezwani do Pilzna, gdzie na drodze krajowej nr 94, na ul.Legionów, samochód osobowy znalazł się w rowie. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce zostali wezwani strażacy z Pilzna, Łęk Dolnych i jednostka PSP Dębica. Także w minioną środę strażacy z Tuchowa usunęli nadłamany konar, który stwarzał zagrożenie dla pieszych oraz kierowców przy ulicy Szpitalnej w Tuchowie. 

 

 

Czytany 2357 razy
Odsłon artykułów:
17367673

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…