środa, 03 sierpień 2016 11:15

Zalane Siedliska i inne miejscowości

Napisał

W niedzielne popołudnie 31 lipca nad regionem tarnowskim przeszła gwałtowna burza. Oprócz wspomnianego już Gromnika, ucierpieli także mieszkańcy Siedlisk oraz innych miejscowości w okolicy.

Silne opady w krótkim czasie spowodowały, że doszło do wystąpienia wody z potoku Siedliczanka w miejscowości Siedliska. We znaki dała się także woda spływająca z pagórków. Przed godziną 17. Strażacy z Siedlisk zostali wezwani do zalanej posesji w Siedliskach - Górze w drodze na Meszną Opacką. Zabezpieczyli także inne domy przed zalaniem.

Wiele pracy czekało po przejściu nawałnicy. Należało oczyścić z mułu zalany budynek ośrodka zdrowia, remizy strażackiej i sklepu w Siedliskach - Osiedle. Akcja trwała do późnych godzin nocnych.

W działaniach miejscowych ochotników pomagali także strażacy OSP Tuchów, Lubaszowa, Burzyn i Dąbrówka Tuchowska.

W poniedziałek rano usuwano dalsze skutki burzy. Strażacy wyjechali do oczyszczenia drogi gminnej na "Górze", drogi Siedliska - Meszna Opacka, Siedliska - Chojnik oraz drogi w centrum miejscowości. Tutaj doszło nawet do zerwania asfaltu. Strażacy oczyszczali ponadto kilka studni w Krzyżowatkach i przy granicy z Lichwinem.

Kilkanaście jednostek straży zostało zadysponowanych w niedzielę do Gromnika. Pojechali tam również strażacy OSP Tuchów i PSP - Tarnów oraz Tarnów- Siedliska. Tuchowscy ochotnicy m.in. zabezpieczyli drogę gminną, byli przy powalonym drzewie, pompowaniu wody i oczyszczaniu zalanych miejsc. Czytaj także: Pożar, wypadek, podtopienia

W związku niedzielnymi opadami deszczu jednostka OSP Szynwałd interweniowała trzy razy. Dwie interwencje były związane z usuwaniem powalonych drzew, a trzeci wyjazd dotyczył zalanego budynku gospodarczego w zakładzie sióstr zakonnych. 

Strażacy z Piotrkowic wyjechali w niedzielę do Tuchowa do zalanego sklepu przy ul. Wróblewskiego. Później usuwali dwa powalone drzewa w Piotrkowicach.

Jednostka OSP Karwodrza została zadysponowana do zalanej posesji w miejscowości Zabłędza oraz do usunięcia namuliska na drodze gminnej w tejże miejscowości.

Zobacz mapę radarową pogody z popołudnia niedzielnego

Czytany 2484 razy
Odsłon artykułów:
17367673

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…