sobota, 04 czerwiec 2016 20:53

Konkurs ”Mat & Fiz is fun”

Napisał

1 czerwca 2016 r. w budynku Zespołu Szkół w Tuchowie została zorganizowana pierwsza edycja konkursu ”Mat & Fiz is fun” dla uczniów gimnazjum z gminy Tuchów.

Organizatorzy zdecydowali o wyborze przedmiotów: matematyka i fizyka z wykorzystaniem języka obcego (niemieckiego lub angielskiego), ponieważ jednym z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2015/2016 jest min. edukacja matematyczna i przyrodnicza w kształceniu ogólnym.Konkurs był prowadzony w trzech etapach:
- arkusz zadań zamkniętych i otwartych z matematyki i fizyki;
- zaprezentowanie w języku niemieckim lub angielskim zależności/prawa matematycznego, bądź fizycznego;
- prezentacja dowolnie wybranego przez siebie doświadczenia fizycznego z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku.Do jury konkursowego zaproszona została Vicedyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie pani mgr Alicja Płachno (matematyka) oraz nauczyciele języków obcych i matematyki pracujący w gimnazjach w gminie Tuchów. Do I edycji konkursu zgłoszonych zostało 10 uczestników ze szkół w Tuchowie, Burzynie i Jodłówce Tuchowskiej.

Na zakończenie konkursu zostały wręczone dyplomy, nagrody i gratulacje zarówno przez Dyrektora Zespołu Szkół w Tuchowie pana mgr Józefa Wzorka, jak również przez przewodniczącego jury. W tym miejscu dziękujemy naszym sponsorom za ufundowanie nagród.Pierwsza edycja konkursu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli przygotowujących młodzież do konkursu, dlatego kolejna edycja przeprowadzona zostanie w roku szkolnym 2016/2017.

Zwycięzcy konkursu:

1 Anna Gut
2 Agnieszka Szostak
3 Patryk Nalepa

Patronem medialnym konkursu był portal ryglice-okolice.pl

Czytany 3516 razy
Odsłon artykułów:
17461430

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…